Zalety klejów cementowych nowej generacji

Jeżeli kiedykolwiek samodzielnie zajmowałeś się montażem płytek ceramicznych lub kafelków w kuchni czy w łazience, na pewno wiesz, że może to być bardzo czasochłonne zajęcie, szczególnie w przypadku pomieszczeń o dużej powierzchni.

Szybki sposób na montaż kafelków

ultralite s2Szukając odpowiednich sposobów na montaż kafelków w mojej kuchni, przypadkiem trafiłem na forum, w którym opisano rożne sposoby na przyśpieszenie tego procesu. Nie ukrywam, że jestem bardzo niecierpliwą osobą, nie lubię tego typu zajęć i szybko się poddaje, co zazwyczaj kończy się wezwaniem fachowca. Za którymś razem, gdy znów miałem wątpliwą przyjemność zająć się tym tematem, trafiłem na wyjątkowy klej ULTRALITE S2, dostępny w większości sklepów z akcesoriami i materiałami dla budowlańców. Przy jego pomocy, kafelkowanie mojej całkiem sporej łazienki zajęło mi wyjątkowo mało czasu, a dzięki temu, że klej wyjątkowo szybko wysycha, kuchnia była ona dostępna do użycia w bardzo krótkim czasie od położenie ostatniej płytki. Co ważne, klej zaczyna działać praktycznie od razu po przyłożenie do niego materiału, więc uniknąłem częstego dla mnie problemu, gdy płytki praktycznie „spływały” ze ściany. Od tej pory, gdy mam okazji zostać na chwilę glazurnikiem lub gdy znajomi proszą mnie o poradę radzę im aby skorzystali z jakiegoś kleju do płytek, szczególnie tego z nowej generacji tego typu produktów. Prace przebiegną szybciej, łatwiej i dokładniej, a jednoczenie można zaoszczędzić sporą kwotę potrzebną na opłacenie wynajętego glazurnika.

Tak naprawdę aby używać tego typu produktów, nie jest potrzebne żadne doświadczenie więc moi zdaniem tego typu pracę każdy może wykonać sam, na własną rękę. W internecie w razie potrzeby można znaleźć wiele wpisów albo filmów, ułatwiającą rozpoczęcie przygody z samodzielnym kładzeniem płytek.