Z Torunia do Rzymu, czyli europejska wycieczka rowerowa

Jeśli jesteś kolarzem i szukasz ciekawych tras w Europie, mogę polecić Tobie odcinek pomiędzy Toruniem, a Rzymem. Trasa biegnie przez wiele ciekawych miejscowości, które koniecznie musisz zobaczyć. Dodatkowo jest pełna wyzwań, które pamięta się do końca życia. O szczegółach tej drogi opowiem Ci w tym wpisie, aby dodatkowo zachęcić Cię do jazdy. Ja ukończyłem ten odcinek rok temu i wiem, że chętnie wróciłbym tam.

Wyprawa rowerowa z Torunia do Rzymu

wyprawy rowerowe europaRzym jest oddalony od Torunia średnio o tysiąc osiemset siedemdziesiąt kilometrów. W zależności od trasy, którą sobie wybierzesz. Może to być kilka kilometrów więcej lub mniej. Jeśli interesuje Cię długie wyprawy rowerowe Europa stoi przed Tobą otworem. Po drodze spotkasz wiele ciekawych przygód. Na trasie znajdziesz takie miejscowości, jak Berlin lub Frankfurt nad Menem, Norymberga lub Monachium. Są to ciekawe miejscowości w których kwitnie życie kulturalne. Jeśli chcesz, będziesz mógł także nadrobić trochę drogi i odwiedzić Mediolan. Na trasie występuje nieregularna rzeźba terenu. Co za tym idzie będą zupełnie płaskie odcinki oraz strome podjazdy. Szczególnie pięknie wygląda to we Włoszech, gdzie jedziesz wzdłuż górskiej drogi, a z drugiej strony widzisz błękitne, ciepłe morze. Taka podróż samochodem zajmuje osiemnaście godzin. Każdy rowerzysta, który jedzie tą trasą wraca do domu średnio po dwudziestu siedmiu dniach. Odcinek wymaga rocznych przygotowań. Należy zakupić także przedmioty, które przydają się w trasie. Myślę, że samodzielnie domyślisz się czego będziesz potrzebować i jakie sytuacje mogą nadarzyć się na drodze. Inna, nieco krótsza trasa wiedzie między innymi przez Brno, Wiedeń oraz Wenecję. Trasa ma mniej o pięćdziesiąt kilometrów.

Zachęcam do przestudiowania mapy, aby samodzielnie poznać szczegóły trasy. Można wybrać miejscowości, które chce się zahaczyć, zarezerwować hotel lub znaleźć miejsce do rozbicia obozu. Dzięki obywatelstwu UE nie potrzebujesz paszportu, aby przejechać przez wszystkie opisane powyżej miejsca. To, jak szybko będziesz się poruszać zależy od Ciebie i Twojej kondycji. Trzeba o nią zadbać dużo wcześniej, aby czuć się gotowym do takiej podróży. Ważna jest dieta nie tylko w trakcie jazdy, ale też przed. Organizm musi być nasycony minerałami i witaminami.