Wydajne promienniki podczerwieni

 

Ogrzewanie dużych obiektów przemysłowych od zawsze stanowiło spory problem. Często właściciele dużych firm decydowali się na to by hale produkcyjne czy magazyny ogrzewać przy użyciu specjalnych nagrzewnic. W pewnym sensie sprawdzało się takie rozwiązanie ale po pierwsze jest to bardzo kosztowne wyjście a po drugie wymaga czasu zanim zacznie się odczuwać efekt. Od jakiegoś czasu stosuje się więc nieco nowsze urządzenia, których skuteczność jest zadziwiająca.

Ogrzewanie przy użyciu podczerwieni

promienniki podczerwieni opinieWiększość urządzeń grzewczych jakie znamy to urządzenia oparte o konwekcję. Chodzi tutaj o to, że grzejniki emitują ciepło, które przekazywane jest do powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. To właśnie powietrze jest tutaj medium odpowiedzialnym za transport ciepła po całym pomieszczeniu. Na skutek podnoszenia temperatury powietrza zaczyna ono być wprawiane w ruch. Jednak takie rozwiązania sprawdzić się mogą tylko w tych pomieszczeniach gdzie tego powietrza jest mało. Jeśli kubatura pomieszczenia jest zbyt duża to wówczas grzejniki tradycyjne potrzebują ogromnej ilości czasu zanim zaczną efektywnie ogrzewać. W związku z tym zaczęto w takich miejscach stosować promienniki podczerwieni opinie na ich temat są zaś bardzo pozytywne. Ciężko w zasadzie usłyszeć cokolwiek złego na temat takich promienników. Stosować je możemy zarówno w budynkach przemysłowych jak też w naszych domach czy w biurach. Promienniki podczerwieni występują w dwóch wersjach. Pierwszą z nich są promienniki elektryczne. Takie urządzenia sprawdzają się najlepiej właśnie w mniejszych pomieszczeniach. W przypadku hal produkcyjnych czy magazynów stosuje się drugi rodzaj promienników czyli promienniki gazowe. W ich przypadku jest tak, że podczas pracy wydzielany jest dwutlenek węgla. W związku z tym nie powinno się takich promienników stosować w małych, zamkniętych pomieszczeniach.

Ogólnie rzecz biorąc promienniki podczerwieni to urządzenia bardzo ciekawe, które warto zastosować w swoim domu czy w firmie. Warto wspomnieć o tym, że promienniki te nie ogrzewają powietrza a jedynie osoby oraz przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. W związku z tym nie dochodzi do niepotrzebnej straty energii. Koszty użytkowania promienników są naprawdę niskie o czym warto się samodzielnie przekonać.