Wybór klocków dla dzieci

Każde dziecko lubi się bawić klockami, bez względu na wiek. Są to zabawki, które były dostępne w sklepach za czasów naszych rodziców, choć znacznie się różniły od dzisiejszych kolorowych modeli. Na rynku znajduje się mnóstwo sklepów oferujących zabawki dla dzieci w każdym wieku, ale przy wyborze najlepszych, trzeba się kierować przede wszystkim jakością wykonania.

Jakimi klockami bawią się małe dzieci?

polecane klocki dla małych dzieciBardzo małe dzieci, które jeszcze słabo widzą i nie potrafią chwytać w rączkach przedmiotów, nie bawią się jeszcze niczym poza własnym ciałem. To etap, kiedy poznają swoje rączki i nóżki oraz zaczynają dostrzegać barwy i obrazy. Kiedy nieco podrosną i zaczną raczkować oraz siadać, to z pewnością wszystko co znajdą w swoim otoczeniu, będą wkładały do buzi. W taki sposób badają świat, więc nie należy się temu dziwić i dopasować otoczenie do etapu rozwoju dziecka.W tym wieku są polecane klocki dla małych dzieci, które mają na tyle duże rozmiary, że maluchy mogą je bezpiecznie badać. Najczęściej mają kształt kwadrata ze ściętymi i zaokrąglonymi rogami i brzegami, aby dziecko sobie nie zrobiło krzywdy. Klocki dla najmłodszych są lekkie, ponieważ dzieci mają jeszcze niekontrolowane ruchy i mogą nimi rzucić. Najpopularniejsze w sklepach zabawkowych są modele plastikowe, gumowe lub drewniane. Mogą mieć różne kolory na każdej ze ścian, być jednokolorowe z wyczuwalnymi fakturami na bokach lub zawierać nadrukowane literki i cyferki. Dla maluchów takie zabawki będą z pewnością niesamowicie ciekawe i będą chciały je badać na wszelkie możliwe sposoby. Zabawa klockami świetnie rozwija wyobraźnię, przestrzenne myślenie czy zwyczajnie ćwiczy koordynację i opanowanie w ruchach. Na początku budowle są bardzo proste i ograniczają się do wieży, ale z czasem, to mogą być prawdziwe dzieła techniki. 

Klocki dla maluchów najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach z zabawkami, gdyż posiadają one niezbędne certyfikaty jakości. Należy unikać chińskich wyrobów, bo ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Tak małym dzieciom niewiele potrzeba do szczęścia, więc nie ma sensu kupować im wyszukanych czy interaktywnych zabawek, bo nie będą potrafiły z  ich właściwie korzystać. Najlepsze są proste klocki, które podczas zabawy będą skutecznie uczyły.