WUKO – czym jest oraz jak działa?

WUKO to wszelkiego rodzaju czynności, które związane są z ciśnieniowym czyszczeniem rur kanalizacyjnych. Nazwa ta pochodzi od specjalistycznych pojazdów, które posiadają na wyposażeniu w specjalną pompę, która wprowadza do rur wody pod bardzo dużym ciśnieniem. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod udrażniania rur. Ogromną zaletą tej metody jest to, że nie musimy tutaj używać żadnych środków chemicznych i metoda nie jest szkodliwa dla środowiska naturalnego.

Czy warto korzystać z WUKO?

wuko z Wrocławia na awarieKiedy poczujemy nieprzyjemny zapach rur i będziemy mieli problemy z odpływem wody to możemy być pewni, że doszło do zapchania rur i trzeba zastosować odpowiednią metodę, aby udrożnić rury. Każdego roku powinniśmy dbać o udrażnianie i czyszczenie rur, ponieważ są to korzyści i przede wszystkim higieniczne. Jeżeli domowe sposoby nie pomogą przepchać rury, to powinniśmy skorzystać z pomocy fachowców, którzy oferują WUKO z Wrocławia na awarie. Gdzie najczęściej stosujemy metodę Wuko? Metoda ta może być stosowana w każdej instalacji zewnętrznej, ale również wewnętrznej. Możemy ją stosować w pomieszczeniach magazynowych, a także w piwnicach oraz domach i nie będziemy powodować zatrucia dla osób, które przebywają aktualnie w tym miejscu. Metodę to wykorzystuje się również, wtedy kiedy potrzebujemy udrożnić instalacje sanitarne oraz kanalizacji deszczowe. Pojazdy, które używają metody ciśnieniowo-hydrodynamicznej posiadają specjalne węże o różnych średnicach oraz o różnych głowicach ciśnieniowych. W ten sposób można dopasować głowice do każdego rozmiaru rur, który chcemy przeczyścić. Najczęściej wykorzystuje się dysze rotacyjne, ponieważ są najskuteczniejsze i będą w stanie rozbić nawet stare osady wapienne. Woda, która wtłaczana jest pod dużym ciśnieniem i jest w stanie usuwać wszelkie nieczystości nawet takie jak zalegającej od wielu lat tłuszcz lub piasek czy nawet powstałe w rurach kamienie.

Zawsze, gdy zdecydujemy się na wybór pogotowia kanalizacyjnego to powinniśmy na początek sprawdzić, czy dysponuje ona odpowiednie sprzętem, który pomoże nam udrożnić wszelkie zapchane rury wewnętrzne lub zewnętrzne. Specjaliści posiadają również odpowiednią sondę wideo, dzięki czemu będą w stanie przeprowadzić odpowiednią inspekcję i zlokalizować miejsca, w których powstały zatory.