Szycie sukienek dla dzieci

 

Kiedy byłam mała zaraziłam się miłością do krawiectwa. Zarówno moja mama i babcia potrafiły czarować cuda za pomocą maszyny do szycia. Nic więc dziwnego, że w dorosłym życiu otworzyłam własną pracownię krawiecką. Długą szukałam niszy w krawiectwie, która najbardziej by mi odpowiadała. I ku mojemu zaskoczeniu stały się nią ubrania dziecięce, przede wszystkim sukienki. Są one w pewnym stopniu realizowaniem moich marzeń z dzieciństwa o byciu księżniczką.

Eleganckie sukienki dla małych i dużych dziewczynek

sukienki wizytowe dla dzieciOd wielu lat moją pasją jest krawiectwo. Miłością do szycia zaraziłam się od mojej babci i mamy. Praktycznie z pokolenia na pokolenie w mojej rodzinie przekazywane są umiejętności krawieckie. W dorosłym już życiu otworzyłam własną pracownię krawiecką i szyje na życzenie. Długo nie mogłam znaleźć swojej specjalizacji. Szyłam wszystko dla wszystkich, zatracając gdzieś powoli pasję. Przez przypadek odkryłam, jednak, że uwielbiam projektować i szyć ubrania dziecięce. Moim sztandarowym produktem są sukienki wizytowe dla dzieci, na które zapotrzebowanie jest praktycznie przez cały rok. Projektując sukienki realizuje moje marzenia z lat dziecięcych. Chciałam być wtedy księżniczką w pięknych strojach. W szytych przez siebie sukienkach dziewczęcych staram się zachować równowagę między dekoracyjnością a elegancją prostoty. Unikam więc wszelkiego rodzaju brokatów czy też cekinów. Oczywiście zdarzają się mamy, które zamawiają bardzo strojne sukienki dla swoich córek. Dostosowuje się wówczas do ich wymagań, nie szczędząc na różnego rodzaju ozdobnikach. Najwięcej zamówień na wizytowe sukienki mam w okresie letnim, kiedy to zaczynają się komunie oraz wesela, oraz ze zrozumiałych względów, w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Oprócz dziewczęcych ubrań zdarza mi się też dość często realizować inne zamówienia, co nie zmienia faktu, że te pierwsze należą do moich ulubionych.

Od wielu lat pasjonuje się szyciem. Ukończyłam odpowiednie szkoły w tym zakresie i otworzyłam pracownię projektowo krawiecką. Długo szukałam swojej niszy w zakresie krawiectwa i ostatecznie zdecydowałam się na projektowanie i szycie dziecięcych ubrań. Najbardziej lubię szyć dziewczęce sukienki. Mam na nie sporo zleceń, szczególnie latem i zimą, kiedy zbliża się okres świąteczny.