Szamba betonowe na ścieki z gospodarstwa domowego

Każde gospodarstwo, które jest zamieszkane, będzie gromadzić różnego rodzaju odpady i ścieki. W takiej sytuacji Najlepiej byłoby przyłączyć się do kanalizacji miejskiej, ale kiedy nie ma takiego rozwiązania to musimy zdecydować się na budowę szczelnego zbiornika na ścieki. Wtedy też inwestorzy decydują się na zakup szamba betonowego albo też tego z tworzyw sztucznych. Każdy ze zbiorników na ścieki ma swoje wady oraz zalety i najlepiej dopasować wybór do potrzeb mieszkańców.

Czy warto wybrać betonowy zbiornik na szambo?

producent szamb betonowychSzamba betonowe mogą występować jako zbiornik jednokomorowy albo też dwukomorowy lub trzykomorowy. W niektórych sytuacjach, bo właściciele domów decydują się na zakup zbiornika wielokomorowego, który może również służyć jako przydomowa oczyszczalnia ścieków. Najczęściej albo takie pokryte jest specjalną płytą żelbetową, aby zapewnić szczelność. Dodatkowo zbiorniki takie najczęściej są odpowiednio izolowane. Producent szamb betonowych umożliwia zamontowanie płyt włazowych, które służą do wydobywania nieczystości. Gotowe szambo betonowe jest dużych rozmiarów oraz posiada wielką masę więc jest dość trudne w transporcie. Najczęściej waży on około kilka ton i najlepiej, gdy zakupujemy szambo betonowe u producenta, który od razu oferuje profesjonalny transport, a także specjalistyczne montaż wykonany przez fachowców zajmujących się tą dziedziną od wielu lat. Przed samym montażem będziemy musieli tylko przygotować odpowiedni wykop lub też sama firma montująca takie szambo No wykona za pomocą odpowiedniego sprzętu taki wykop na szambo. Wykop musi być Znacznie większy niż wymiary szamba i zaleca się go powiększyć o około 30 cm długości i szerokości. Do zamontowania zbiornika na szambo wykorzystuje się specjalne urządzenia hydrauliczne albo też nawet specjalistycznego dźwiga. Po umieszczeniu zbiornika w wykopie zostaną zainstalowane odpowiednie połączenia, a także zabezpiecza się go specjalną warstwą zaprawy wodoszczelnej.

Szamba betonowe samą najpopularniejsze, ponieważ na wielu terenach występuje w wyższy poziom wód gruntowych i dlatego najpewniej takie szambo osadza się na gruncie. Dodatkowo musimy wybrać miejsce tak, aby mieć pewność co będzie na powierzchni. W niektórych przypadkach umieszcza się zbiornik betonowy i na powierzchni buduje się parking albo też coś innego. Warto więc przemyśleć dobrze gdzie chcemy zamontować szambo betonowe.