Srebrne krzyżyki na komunię

 

W okresie komunijnym jedne z najczęstszych prezentów to oczywiście biżuteria i kupuje się wtedy różnego rodzaju krzyżyki czy medaliki, jako pamiątka z pierwszej komunii świętej. Nie dziwi zatem fakt, ze w okolicy maja w wielu sklepach jubilerskich nagle przybywa duża ilość biżuterii bo to ona stanowi główne prezenty. Szczególnie gdy jest to dziewczynka, to oprócz krzyżyka kupuje się bardzo często różne kolczyki czy tez bransoletki.

Krzyżyk prezentem na komunię

krzyżyk srebrnyWarto zauważyć, że srebrna biżuteria jest ponownie w modzie i jeżeli chodzi o rożne symbole związane z komunią świętą to są one głownie wykonane ze srebra. rzadko spotyka się złote krzyże czy medaliki, więc dzieciom najczęściej w sklepie jubilerski kupuje się właśnie wszystko srebrne. Przy okazji tego że kupujemy krzyżyk srebrny to można dobrać w tym samym odcieniu srebra kolczyki czy naszyjnik, jeżeli jest to akurat dziewczynka. Taki prezent jest zawsze świetnym rozwiązaniem i stanowi nie dość, że samą wartość dla takiego dziecka, to również jest to piękna pamiątka. O wiele lepiej jest kupować czyste srebro, bo nawet po kilkudziesięciu latach noszenia takich medalików i krzyżyków nie widać w ogóle czasu jest użytkowania. Z kolei jeżeli kupimy coś co jest posrebrzane, to bardzo szybko srebro się nam utleni i będziemy mieli szary krzyżyk. Jednak rzadko się zdarza by na komunię świętą kupowano niskiej jakości, bo jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu naszego dziecka i każdy chce by czuło się ono wyjątkowo, też raczej nie oszczędza się na prezentach. Szczególnie, że biżuteria stanowić będzie pamiątkę dla przyszłych pokoleń i będziemy mogli pokazywać na przykład naszym wnukom pamiątki po pierwszej komunii świetnej. Z roku na rok kupuje się właśnie coraz więcej takiej pamiątkowej biżuterii, bo ma ona głównie znaczenie symboliczne i tak szybko się o  niej nie zapomni a przy okazji jest to wartość sama w sobie jako kruszec.

Cieszy nas fakt, że na komunię ponownie daje się tak licznie biżuterię kościelna jak i inne srebrne elementy, które akurat mogą ze sobą dobrze współgrać. Taki krzyżyk gdy otrzymamy, to można go nosić praktycznie przez cały czas, bo dzięki temu że jest zrobiony z wysokiej próby srebra to nie straszne mu żadne procesy chemiczne jak utlenianie.