Sposób na menopauzę

O starości najczęściej zaczynamy myśleć, kiedy dostrzegamy na twarzy pierwsze zmarszczki, lub kiedy lekarz rozpoznaje u nas chory wieku starczego. Kobietom ciężko zaakceptować skutki przemijającego czasu i dlatego starają się na wszystkie możliwe sposoby zatrzymać resztki młodości w swoim wyglądzie. Jednak natury nie oszukamy i musimy się liczyć z tym, że kiedyś przeminiemy, a zanim to nastąpi, to dopadnie nas menopauza.

Czy menopauza jest odwracalna?  

sposoby na menopauzęMłodość, dojrzałość i starość, ma swoje plusy i minusy. Trzeba nauczyć się cieszyć każdą chwilą, bo żadna się nie powtórzy. Kobiety po około czterdziestym piątym roku życia zaczynają doświadczać uciążliwych objawów menopauzy. Okres poprzedzający jej wystąpienie, nosi nawę klimakterium i polega głównie na zmniejszeniu ilości produkowanych komórek jajowych, przez co kobiecie coraz trudniej zajść w ciążę. Klimakterium może się zacząć nawet dziesięć lat przed menopauzą, choć mało która kobieta potrafi je rozpoznać. Najlepsze sposoby na menopauzę są naturalne, jednak na efekty trzeba trochę poczekać. Najskuteczniejszą metodą jest terapia hormonalna, polegająca na systematycznym przyjmowaniu syntetycznych hormonów żeńskich, które pomagają wyregulować gospodarkę hormonalną kobiety. Zanim przystąpimy do walki z menopauzą, warto skonsultować się z lekarzem, aby pomógł nam określić, jakie sposoby będą dla nas najlepsze i najskuteczniejsze. Zanim zaczniemy przyjmować hormony, lepiej spróbować naturalnych metod, których podstawą jest zdrowa dieta, aktywny tryb życia i sporo relaksu, który rozładowuje napięcie. Menopauza jest stanem fizjologicznym i nie da się jej uniknąć, ani zatrzymać jest skutków. Tak jest skonstruowane ciało człowieka, że w pewnym momencie musi się zacząć starzeć. Menopauzie towarzyszą uczucie gorąca, duszności, wahania nastrojów, czy kołatanie serca. Ze wszystkimi tymi objawami możemy sobie poradzić eliminując z jadłospisu ostre potrawy, czy alkohol. Także picie ziół leczniczych i spożywanie dużej ilości wody w znacznym stopniu pomaga.

Menopauza jest nieodwracalnym procesem i możemy jedynie łagodzić jej objawy. Zdrowy tryb życia, dużo ruchu na świeżym powietrzu z pewnością pomoże w pokonaniu niektórych dolegliwości. Także z bezsennością w trakcie menopauzy można sobie poradzić, wietrząc odpowiednio długo pokój, a przed położeniem się spać, wypić filiżankę świeżo zaparzonej melisy.