Są sposoby na problemy z włosami

Jeśli zauważysz, że wypada ci coraz więcej włosów, warto skonsultować się ze specjalistą. Niewykluczone, że ten proces będzie można zatrzymać. Być może wystarczy prosta kuracja i problem zniknie. Trycholodzy to fachowcy zajmujący się chorobami skóry głowy, a tym samym również kłopotami z wypadaniem włosów. Do specjalisty warto wybrać się więc również w sytuacji, kiedy czujemy, że swędzi nas skóra albo gdy pojawi się łupież. Bardzo często źródłem problemów z włosami jest stres albo zła dieta.

Masz problemy z włosami, udaj się do specjalisty

specjaliści od włosówSwędząca skóra, łojotokowe zapalenie czy łysienie – z każdą z tych dolegliwości można sobie poradzić, jeśli odpowiednio wcześnie poradzimy się fachowca. Trzeba podkreślić, że trycholodzy, czyli popularni specjaliści od włosów udzielają konsultacji w coraz większej liczbie ośrodków czy klinik. Ich zadaniem jest zdiagnozowanie problemu i wdrożenie odpowiedniego leczenia, dlatego często posiadają wiedzę z zakresu dermatologii czy kosmetologii, a w przypadku kłopotów pacjenta ze stresem lub dietą posiłkują się pomocą psychologów czy dietetyków. Nawet endokrynolog jest specjalistą, który może się przydać, ponieważ kwestia wypadania włosów często wiąże się z kłopotami hormonalnymi. Na początek jednak fachowiec od włosów musi szczegółowo poznać styl życia pacjenta, jego przyzwyczajenia kulinarne, historię chorobową. Dzięki temu jest w stanie określić, z czego wynikają problemy ze skórą głowy. Wówczas można podjąć decyzję o takiej lub innej kuracji. Jeśli potrzebna jest pomoc innego specjalisty, wówczas trycholog kieruje na przykład do dietetyka czy na badania krwi. Diagnostyka jest bowiem kluczowa, jeśli chcemy pozbyć się kłopotu. Dlatego często wykonuje się nawet badania włosów, oczywiście po pobraniu odpowiedniej próbki. Jeśli idzie o sposoby leczenia, wiele zależy od przyczyn schorzenia. Możliwa jest więc farmakologia, zabiegi na skórze głowy, w tym oczyszczanie, masaże z użyciem odpowiednich preparatów.

Dobry specjalista od włosów nie tylko jest w stanie zdiagnozować problem i zalecić skuteczne leczenie. Od fachowca usłyszycie również wiele rad na temat odpowiedniego dbania o skórę głowy i o włosy. Odpowiednia pielęgnacja jest bowiem niezwykle istotna, by problem nie powrócił. Warto zwracać uwagę na to, jakich kosmetyków używamy. To one w wielu przypadkach pogarszają stan włosów. O to także możecie dopytać trychologa.