Rozsiewacze do nawozów

 

Wiosna, to czas kiedy do życia budzą się wszystkie rośliny. Jest to również czas, podczas którego każdy rolnik musi podratować swoje uprawy po zimie i wzmocnić je za pomocą nawozów. Bardzo często rolnicy, do wzmacniania roślin wykorzystują nawóz typu polifoska lub saletrzak. Oba nawozy różnią się jedynie czasem rozkładania, jednak działają bardzo dobrze ze sobą.

Rozsiewanie nawozu wiosną

rozsiewacz nawozówKażdy rolnik, wie jak bardzo ważne, jest szybkie wzmocnienie roślin i upraw za pomocą nawozów. Do wykonania tego zadania służy rozsiewacz nawozów Wyróżniamy dwa typy rozsiewaczy. Pierwszy typ, to rozsiewacz z koszem metalowym. Ten rodzaj rozsiewacza, ma bardzo dużo zalet. Jest przede wszystkim wytrzymalszy, jeżeli chodzi o uszkodzenia kosza, jednak wymaga większej pielęgnacji, aby utrzymać go w bardzo dobrym stanie. Natomiast rozsiewacze z koszem plastikowym są odporne na korozję, jednak jest większe prawdopodobieństwo, że uszkodzimy kosz przez złamanie go. W zależności od mocy i udźwigu ciągnika, możemy kupić większe lub mniejsze rozsiewacze. Ważne, jest by odpowiednio dobrać do ciągnika, tak by obroty z wałka mocy zgadzały się z obrotami rozsiewacza. Większe siewniki, mają większą ładowność, ale również większy zasięg wysiewu nawozu. Pozwoli to na, jeżdżeniu po tych samych śladach, co przy opryskiwaniu roślin. Ważne, jest by dobierać odpowiednią dawkę nawozu, by wzmocnić uprawę, a nie zaszkodzić jej.

Rozsiewanie nawozu, to jedno z najważniejszych zadań, które jest niezbędne, jeżeli chcemy by nasze zbiory były owocne. W dzisiejszych czasach, należy kierować się tą zasadą, że jeżeli włożymy więcej pieniędzy, w uprawę, to również zdobędziemy więcej pieniędzy po zbiorach. Z pewnością będziemy mogli się cieszyć, większymi dochodami, a to z pewnością zachęci nas do dalszej pracy.