Różne słupki parkingowe

 

Parking jest przestrzenią, w której często pojawiają się różnorodne słupki. Oczywiście, inne słupki pojawiają się na parkingu, który zorganizowany jest przy galerii handlowej, inne zaś na parkingu, który mieści się pod naszym blokiem. Słupki te jednak zawsze muszą charakteryzować się odpowiednią wielkością, wytrzymałością, a przede wszystkim funkcjonalnością.

Funkcjonalne słupki na parkingu

słupki parkingoweKiedy wyjdziemy z bloku i zajrzymy na parking należący do spółdzielni mieszkaniowej, najczęściej będziemy w stanie dostrzec przynajmniej na kilku miejscach parkingowych słupki. Najczęściej są to słupki parkingowe składane, które mają zabezpieczyć miejsce parkingowe przed samochodem nieproszonego gościa. W takim przypadku słupek parkingowy stawiany jest w momencie, gdy właściciel miejsca parkingowego opuszcza parking i składany w chwili, gdy chcemy postawić ponownie auto na wyznaczonym miejscu. W rozkładaniu i składaniu słupka bardzo pomocny jest kluczyk, chociaż coraz częściej producenci słupków proponują nam też wersję sterowaną zdalnie przy pomocy pilota. W takim przypadku nie musimy wysiadać z samochodu, kiedy opuszczamy parking lub kiedy na niego wracamy. W przypadku parkingów znajdujących się przy galeriach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych, najczęściej słupki parkingowe mają na celu wyznaczenie miejsc parkingowych i przestrzeni, która spełnia określone funkcjonalności.

Słupki, które znajdziemy w przestrzeni parkingowej, bez względu na to, którą funkcjonalnością się charakteryzują, najczęściej wykonane są w wersji, która pod względem koloru jest mocno rzucająca się w oczy. Wszystko po to, by przeoczenie słupka było niemożliwe. Jest to ważne ze względu na fakt, iż tego typu przeoczenie sprawiłoby, że uszkodzimy nasz samochód.