Rowerek biegowy dla malucha

 

Dzieci niesamowicie szybko się rozwijają i przyswajają nowe umiejętności. Dzieje się tak dlatego, że ćwiczą je niemalże przez cały czas od momentu obudzenia się. Jazda na pierwszym rowerze sprawia im wiele frajdy, warto pomyśleć o jego zakupie.

Jak wybrać rowerek biegowy dla dziecka?

rowerki biegowe dla dzieciNajpierw maluchy raczkują, siadają, aż w końcu zaczynają naukę chodzenia. Wszystko musi się odbywać we właściwej kolejności, aby dziecko się dobrze rozwijało ruchowo i manualnie. Kiedy będzie umiało już stabilnie chodzić i biegać, można pomyśleć o zakupie rowerku, który dodatkowo będzie wzmacniać mięśnie nóg malucha. Rowerki biegowe dla dzieci są wykonane z lekkiego, ale zarazem odpornego na odkształcenia aluminium. Dzięki takiej konstrukcji, rowerek jest bezpieczny dla małego rowerzysty. Rowerek biegowy nie posiada hamulców, ani pedałów, bo dziecko odpycha się nóżkami, dlatego tak ważna jest odpowiednia wysokość siodełka w porównaniu do kierownicy i podłoża. W sklepach znajdziemy modele trój i dwukołowe. Ten pierwszy nada się dla mniejszego dziecka, lub takiego, które nie czuje się jeszcze pewnie na dwóch kołach. Znajdziemy także rowerki dla dzieci w serii eko, czyli wykonane z naturalnego drewna. Takim rowerkiem dziecko może jeździć po tarasie, dużym salonie, na spacerze, a nawet po równym trawniku. Z pewnością od kiedy pierwszy raz spróbuje jazdy, to nie będzie chciał już zejść z rowerku, bo daje on maluchowi dużo swobody i samodzielności w szybszym poruszaniu się.  Najczęściej dzieci w wieku od około 2 lat mogą już na nim jeździć.

Warto na wszelkie sposoby wspierać rozwój dziecka, a rowerek biegowy jest świetnym pomysłem. Doskonale się nadaje na prezent, który mogą wręczyć dziadkowie. Najtańszy model kupimy już za niecałe dwieście złotych i maluch na pewno będzie z nego zadowolony.