Przedsiębiorcy stawiają na czyszczenie suchym lodem

Gdy ceny sprzętu przemysłowego rosną, a maszyny stają się coraz nowocześniejsze przedsiębiorcy przykładają coraz większą wagę do ich czyszczenia, konserwacji i pielęgnacji. Wszystkie urządzenia używane w przemyśle przetwórczym oraz produkcji taśmowej zawsze zanieczyszczone są smarem, czy osadami przemysłowymi, które powinny być skutecznie usuwane. Suchy lód podczas czyszczenia powoduje widoczne obrywanie się wszelkich zanieczyszczeń od maszyn przemysłowych, które są następnie usuwane.

Czyszczenie maszyn suchym lodem zyskuje na popularności 

fachowe usługi czyszczenia suchym lodemWarto mieć na uwadze okoliczność, iż fachowe usługi czyszczenia suchym lodem stają się coraz popularniejsze. Nic w tym zresztą dziwnego, gdyż mycie suchym lodem jest metodą bardzo mało inwazyjną. Do jego zastosowania nie trzeba rozkręcać, a następnie przykręcać żadnych części jakiegokolwiek urządzenia przemysłowego. Czyszczenie suchym lodem nie jest skomplikowane. Polega bowiem na puszczeni sprężonego powietrza pod bardzo wysokim ciśnieniem. W tym strumieniu zawsze znajdują się mikroskopijne granulki lub kryształki lodu, które zawsze  docierają nawet do najgłębiej usytuowanych części każdej maszyny przemysłowej. Podczas mycia suchym lodem w widoczny sposób od czyszczonej powierzchni odchodzą wszystkie zanieczyszczenia, które odrywają się od powłoki czyszczonych maszyn przemysłowych. Do mycia suchym lodem nigdy nie stosuje się żadnych detergentów, które są szkodliwe dla środowiska. Z tego też powodu suchym lodem piaskuje się także te maszyny, które wykorzystywane są w procesie spożywczym, który wymaga sterylnie czystych urządzeń produkcyjnych. Jest też spora grupa urządzeń i maszyn, które nie mogą być czyszczone w tradycyjny sposób, gdyż mogą pozostawać na nich smugi lub zacieki, które należałoby dodatkowo usuwać i polerować. Suchy lód nie zostawia po sobie żadnych śladów. Czyszczenie nim jest też delikatniejsze od tradycyjnego piaskowania, które może czasem porysować elementy stalowe, które stosowane są do tworzenia różnego rodzaju maszyn i konstrukcji przemysłowych.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż czyszczenie suchym lodem jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów czyszczenia maszyn i urządzeń produkcyjnych. Jest bardzo dokładne, a lód dostanie się zawsze nawet do najgłębiej osadzonych części każdego urządzenia. Nie pozostawia po sobie plam i zacieków, a co najważniejsze lód ma właściwości konserwujące. Chroni czyszczone urządzenia przed rdzą oraz niszczącą je korozją. Jest też nieinwazyjną metodą czyszczenia, co jest jego kolejną zaletą.