Projektowanie oczyszczalni ścieków

Zawsze, kiedy chcemy wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków, to na początek musimy odpowiednio zmierzyć teren, aby określić wielkość oczyszczalni. Wielkość zależy również od osób, które będą zamieszkiwać dom lub też budynek gospodarczy. Najczęściej oczyszczalnię projektuje się dla maksymalnie 8 użytkowników w domu jednorodzinnym. W przypadku większych gospodarstw agroturystycznych można zbudować jeszcze większe oczyszczalnie.

Czynniki wpływające na wybór oczyszczalni ścieków

biologiczna oczyszczalnia z PoznaniaPrzede wszystkim na początku musimy dokładnie określić, jaki mamy teren do dyspozycji na naszej działce. Wielkości działki zależeć będzie technologia oczyszczalni ścieków, którą wybierzemy. Oczywiście im większą mamy działkę to, tym większa może zostać wybudowana biologiczna oczyszczalnia z Poznania. Posiadając duży teren będziemy mogli zbudować oczyszczalnie drenażowe albo hydrofitowe. Natomiast w przypadku gdy nie posiadamy dużej działki, to możemy zdecydować się na zamontowanie oczyszczalni tlenowej. Wszystkie wody gruntowe, a także przepuszczalność ziemi oraz inne czynniki musimy wziąć pod uwagę, gdy budujemy oczyszczalnie z drenażem rozsączającym. W przypadku gdy mamy na naszej działce bardzo wysoki poziom wód to oczyszczalnie drenażowe będą bardzo trudne do wybudowania A w niektórych sytuacjach wręcz niemożliwe. Ukształtowanie terenu jest również bardzo ważne, ponieważ musimy zainstalować oczyszczalnie pod względem dróg dojazdowych, a także stron świata. Musimy również zwrócić uwagę czy nasza działka jest dobrze usytuowana względem stawów lub jezior albo strumieni oraz rowów melioracyjnych. Zawsze największym problemem jest pozbycie się ścieków, które zostały oczyszczone, ale możemy je zrzucić do otwartych wód przepływowych albo do studni chłonnej. Dobrym rozwiązaniem są oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym albo z pakietami rozsączającymi.

Decydując się na instalację oczyszczalni ścieków powinniśmy zawsze zdecydować się na profesjonalną firmę, która zajmuje się tym od wielu lat. Oczyszczalnie ścieków są dość dużą inwestycją więc musimy mieć pewność, że nasze pieniądze będą nam służyć jako oczyszczalnia ścieków przez wiele lat. Najlepiej jest doradzić się specjalistów, którzy pomogą nam wybrać najlepszą oczyszczalnię pasującą do naszego terenu zamieszkania.