Program do fakturowania dla jednoosobowej działalności

Wielkość firmy, przychody czy liczba zatrudnianych pracowników nie ma wpływu na to, że każda firma musi we właściwy sposób dokumentować prowadzoną przez siebie sprzedaż. Różnica jest tylko taka, że małe firmy wystawiają mniej faktur a duże firmy wystawiają ich sporo więcej. Ani małe ani duże firmy nie wystawiają dzisiaj faktur ręcznie. Wszystko robi się w programie komputerowym. Program wybiera się po otwarciu firmy i rzadko kiedy potem się go już zmienia.

Zakładając firmę wybierzmy dobre oprogramowanie

jaki program do fakturowania dla małej firmy zakupićOsoby fizyczne, które zakładają swoją pierwszą działalność gospodarczą stoją często przed dylematem dotyczącym wyboru programu do wystawiania dokumentów sprzedażowych. Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że faktury nadal można wystawiać odręcznie. Zmieniło się w tej kwestii sporo jeśli chodzi o prawo. Teraz naprawdę nie warto wystawiać faktur ręcznie. Początkujący przedsiębiorcy często zastanawiają się więc jaki program do fakturowania dla małej firmy zakupić? Na to pytanie odpowiedź jest naprawdę prosta. Trzeba kupić taki program, który będzie miał wystarczającą funkcjonalność dla małej firmy, ale warto brać pod uwagę również jej szybki rozwój. Chodzi więc o to, żeby skorzystać z programu od dewelopera, który oferuje również bardziej rozbudowaną wersję dla dużych firm. Dzięki temu – w przypadku rozwoju naszej firmy – nie będziemy musieli uczyć się programu na nowo. Oczywiście jeśli nasza firma stanie się kiedyś dużą korporacją to rzecz jasna potrzebne będzie specjalistyczne oprogramowanie księgowe. Warto o tym wszystkim pomyśleć już na początku naszej przygody z własnym biznesem. Bo nigdy nie wiemy jak rozwinie się nasza firma. A program do faktur powinien być tak funkcjonalny, żebyśmy nigdy nic nie hamowało naszej firmy w rozwijaniu się. A pamiętajmy, że raz wybranego programu przez kolejne lata raczej się już nie zmienia.

Kiedy już wprowadza się wszystkie dane kontrahentów i oferowanych produktów do programu do fakturowania to nie chce się już tego potem przenosić do innego programu. Dlatego trzeba mądrze wybrać program już na początku swojej biznesowej drogi. Kiedy zakładamy swoją firmę pomyślmy o tym, żeby wybrać program, który będzie można modyfikować lub rozbudowywać jeśli chodzi o jego funkcjonalność. Warto się nad tym wszystkim chwilę zastanowić.