Profesjonalne piły stołowe, które usprawniają obróbkę drewna

Wraz z mężem prowadzę od niedawna warsztat stolarski, który cieszy się dużym zainteresowaniem z strony klientów. Z wykształcenia jestem dekoratorem wnętrz, odpowiadam więc za projektowanie niebanalnych, nowoczesnych mebli, które charakteryzują się przede wszystkim prostotą. Mój małżonek odpowiada natomiast za wykonanie mebli, jest on bowiem doświadczonym stolarzem. Z racji tego, że nasze produkty w ostatnim czasie rozchodzą się jak przysłowiowe świeże bułeczki, zdecydowaliśmy się na zakup profesjonalnego sprzętu, który miał usprawnić i przede wszystkim przyspieszyć proces tworzenia mebli. 

Dlaczego warto zakupić piłę stołową? 

piły stołowePo konsultacji z mężem, który jest specjalistą, doszliśmy dol wniosku, że w pierwszej kolejności powinniśmy zainwestować w profesjonalną piłę stołową. W tym celu udaliśmy się do dobrze zaopatrzonego sklepu z narzędziami, który prowadził długoletni przyjaciel mojego męża. Naszą uwagę od razu zwróciła nowoczesne piły stołowe, które przypadły do gustu mojemu partnerowi. Tarcza piły wykonana została z najwyższej jakości materiałów, precyzyjne ostrza przecinały nawet najtwardsze rodzaje drewna, nie naruszając przy tym ich struktury. Największym atutem piły był jednak niewątpliwie solidny, żeliwny stół, który mógł utrzymać nawet najcięższe bryły surowego drewna. Dodatkowo w zestawie kupujący otrzymywali również praktyczny stojak na drewno. Piła była również w pełni zautomatyzowana, cięcie drewna miało więc trwać zaledwie kilka sekund. Urządzenie to posiadało jednak swoje gabaryty (cały sprzęt ważył około 250 kilogramów), początkowo obawialiśmy się więc, że może ono bardzo hałasować. Szybko zostaliśmy zostaliśmy jednak zapewnieni o tym, że silnik indukcyjny pracuje bardzo cicho, piła ta mogła być więc używana nawet w przydomowym warsztacie stolarskim. Co ciekawe okazało się również, że sprzęt ten można bez problemu przemieszczać, piła wyposażona była bowiem w solidne, wytrzymałe koła, które miały utrzymać jej ciężar. 

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zakup polecanego nam urządzenia. Szczęśliwym trafem udało nam się również uzyskać korzystny rabat, który przekonał nas do zakupu. Choć za produkt ten musieliśmy zapłacić kilkanaście tysięcy złotych, to jednak zostaliśmy zapewnieni o tym, że inwestycja ta bardzo szybko nam się opłaci. I tak też się stało – w przeciągu roku zmodernizowaliśmy nasz warsztat stolarski, który został rozbudowany i przynosi dziś duże zyski.