Pranie mebli zlecam wyspecjalizowanej firmie

 

W moim domu rzadko kiedy prało się meble. Kiedyś się jakoś nie myślało o tym, że komplet wypoczynkowy może się zakurzyć a w fotelu relaksującym relaksują się roztocza. Teraz już wiem, że pranie mebli to taka sama konieczność jak sprzątanie w domu czy w mieszkaniu. Zwłaszcza, kiedy ma się dziecko, które żywiołowo sprawdza sobie tylko znanym sposobem żywotność i wytrzymałość barwników umieszczonych na tapicerce mebli w salonie. Do prania mebli wzywam pomoc.

Najtańsza pralnia kosztuje mnie niewiele

najtańsze pranie mebli - wrocławDokładne czyszczenie mebli w samodzielnym wykonanie praktycznie nie wchodzi w rachubę. Nie da się tego zrobić samemu, bo trzeba by mieć odpowiednie narzędzia. Poza tym trzeba mieć sporo czasu. Chcąc wyprać komplet wypoczynkowy trzeba przede wszystkim mieć odpowiednie urządzenie piorące a ja takiego nie posiadam. Dlatego, kiedy mój synek od swojej maleńkości zabrudził już wszystkie meble, które się tylko dało, postanowiłem zabrać się za ich wyczyszczenie. Przy czym nie samemu oczywiście. Poszukałem i szybko znalazłem najtańsze pranie mebli – Wrocław – a następnie zamówiłem do domu profesjonalne usługi czyszczące. Wystarczyło jedynie podać konkretną ilość mebli, podać adres i umówić się na konkretny dzień i godzinę. I powiem szczerze, że czyszczenie kompletu wypoczynkowego i dwóch osobnych foteli trwało bez mała przez cały dzień. Włącznie z suszeniem – bo trzeba przecież takie meble dokładnie osuszyć. Rachunek do zapłaty otrzymałem niewielki. Pomimo, że wydawało mi się, że fachowcy w tym zakresie napracowali się naprawdę niemało. Na każdą zarobioną złotówkę zasłużyli bez dwóch zdań. Od kiedy pierwszy raz skorzystałem z usług fachowców od prania mebli to już nigdy nawet nie pomyślałem o tym, żeby je samodzielnie czyścić. No i w końcu mamy w domu czyste meble, których nasz synuś już nie brudzi bo już sporo podrósł.

Wypranie kompletu wypoczynkowego i foteli nie byłoby możliwe samemu. Na szczęście usługi prania mebli są naprawdę niedrogie. Koszty prania są wręcz nieproporcjonalne do nakładu pracy, jaki trzeba włożyć w ich wypranie. W każdym razie nie ma sensu robić tego samemu. Tym bardziej, że potrzebny byłby do tego jakiś odkurzacz piorący albo inny sprzęt czyszczący. A firma piorąca przyjedzie na miejsce o umówionej porze i wszystkim się zajmie za nas.