Potrzebowałem badań sportowych

Od dziecka uprawiam różne sporty. Jakiś czas temu skupiłem się tylko i wyłącznie na piłce nożnej. Przyznam szczerze, że moje wysiłki zostały bardzo szybko dostrzeżone. Po kilku miesiącach grania w półamatorskiej lidze dostałem propozycje podpisania kontraktu z zawodową drużyną. Byłem bardzo zadowolony z tego powodu. Jednak dowiedziałem się, że wcześniej będę musiał przejść badania sportowe, ponieważ klub, który miałby mnie zatrudnić chce mieć pewność, że chwilę po dołączeniu do zespołu nie dostanę kontuzji.

Zapisałem się na badania sportowe w Łodzi

czym są badania sportowe łódźPrzyznam szczerze, że pierwszy raz słyszałem o czymś takim. Nigdy wcześniej nie chodziłem do lekarza medycyny sportowej i nie do końca wiedziałem, na co powinienem być przygotowany. Zapytałem więc jednego z pracowników klubu o to czym są badania sportowe Łódź to miejscowość, w której chciałbym je wykonać. Powiedziałem więc również, że zastanawiam się, czy w tej miejscowości znajdę jakąś przychodnię lub gabinet lekarski w którym będę mógł się na takie badania zapisać. Od razu mi on wszystko wytłumaczył. Dowiedziałem się od niego, że podczas badań sportowych wykonywane są wszystkie podstawowe badania lekarskie na przykład z krwi, żeby sprawdzić mój ogólny stan zdrowia. Dodatkowo wykonywane są testy wytrzymałościowe oraz testy obciążeniowe organizmu, żeby sprawdzić na jak intensywne treningi można bez obaw o kontuzje mi pozwolić. Testy obciążeniowe z kolei wykonywane są po to, aby sprawdzić jakie ćwiczenia mogłyby narazić mnie na urazy. Dzięki takim testom i badaniom klub będzie wiedział, czy na pewno chce inwestować w zatrudnienie takiego piłkarza, jak ja. Przy okazji pracownik powiedział mi także, gdzie w Łodzi znajduje się specjalistyczna przychodnia sportowa, gdzie można się zapisać na takie profesjonalne badania i wykonać je niemal bez kolejki i oczekiwania na wolny termin.

Ponieważ bardzo zależało mi na tym, aby jak najszybciej je wykonać i móc w końcu podpisać kontrakt z tym klubem, jeszcze tego samego dnia udałem się do tej przychodni i natychmiast je wykonać. Szybko przekonałem się, że to była naprawdę bardzo dobra decyzja. Badania przeprowadziłem niemal „od ręki”. Wyniki otrzymałem od razu i mogłem je zanieść do mojego klubu, który po zapoznaniu się z nimi stwierdził, że jak najbardziej nadaję się do pierwszej drużyny.