Polecane ośrodki rehabilitacyjne

 

Obecnie bardzo modne stało się uprawianie różnego rodzaju sportów. Aktywność fizyczna jest promowana, zarówno przez służbę zdrowia, jak i przez całe społeczeństwo. Coraz więcej osób wokół nas biega, ćwiczy na siłowi, uprawia jogę, czy też regularnie stara się chodzić na basen, żeby popływać. Sport to zdrowie, jednak należy uprawiać go z rozwagą. Zdarza się przecież, że podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych możemy sami sobie zrobić krzywdę lub też doprowadzić do kontuzji.

Rehabilitacja nad Morzem Bałtyckim przywraca nam zdrowie!

ośrodek rehabilitacyjny nad morzem bałtyckimNiektóre kontuzje są tak duże, że konieczna jest interwencja lekarza. Przeprowadza on odpowiednie zabiegi, czasem zakłada gips i jeśli istnieje wskazanie to zalecam nam skorzystanie z rehabilitacji. Wydawać by się mogło, że rehabilitację możemy przeprowadzić jedynie w przychodniach medycznych. Okazuje się jednak, że istnieją specjalne ośrodki rehabilitacyjne w turystycznych rejonach naszego kraju, dzięki którym możemy powrócić do dawnej sprawności. Szczególnie polecany jest rewelacyjny ośrodek rehabilitacyjny nad Morzem Bałtyckim. Bliskość morza zapewnia nam naprawdę duży komfort. Pozwala na połączenie przyjemnego z pożytecznym, a więc na połączenie zwiedzania, wypoczynku i wczasów z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi. Ośrodki te wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt rehabilitacyjny, który pozwala nam na wykonanie różnego rodzaju ćwiczeń. Dzięki niemu możemy wykonywać nie tylko ćwiczenia zlecone nam przez lekarza, ale również wiele innych. Warto wiedzieć, że podczas wykonywania ćwiczeń przez nas obecny jest rehabilitant, który sprawdza, czy wykonujemy je poprawnie, a także tłumaczy, w jaki sposób powinniśmy wykonywać kolejne ćwiczenia. Dodatkowo pilnuje on czasu podczas wykonywania przez nas ćwiczeń, abyśmy nie wykonali ich zbyt mało lub też zbyt dużo. Ważne jest przecież wykonywanie ćwiczeń zgodnie z zaleceniami lekarza. Pokoje w ośrodku są doskonale wyposażone.

W każdym z nich znajduje się podstawowy sprzęt, a także dodatkowe wyposażenie w postaci suszarki do włosów, mikrofalówki, czy czajnika. Jeśli chodzi o koszty pobytu w takim ośrodku to nie musimy się martwić. Nie są one wysokie, a w cenie mamy również pełne wyżywienie. Część zabiegów rehabilitacyjnych jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dzięki czemu możemy liczyć na dodatkowe zmniejszenie całkowitych kosztów pobytu.