Podnośniki do samochodów

Każdy domowy garaż i profesjonalny warsztat samochodowy powinien mieć na wyposażeniu kilka różnych podnośników samochodowych. Każdy rodzaj podnośnika powinien być dopasowany do potrzeb, wielkości samochodu oraz napraw, jakich zamierzamy dokonać.

Jaki wybrać podnośnik do auta?

podnośniki samochodoweStandardowy lewarek, dołączony w zestawie do zmieniania kół, jest często niewystarczającym narzędziem. Poza tym, nieodpowiednio używany może spowodować uszkodzenia samochodu w okolicy progów. Nie nadaje się także do podnoszenia aut ciężkich, które mogą po prostu z niego spaść i wyrządzić krzywdę osobom wokół. Dobre podnośniki samochodowe powinny być dopasowane do wymiarów oraz ciężaru auta, które zamierzamy podnieść. Dzielą się na podnośniki domowe oraz profesjonalne, używane w warsztatach. Do drobnych napraw w zaciszu własnego garażu z pewnością wystarczy nam niezbyt duży podnośnik hydrauliczny, na przykład słupkowy, który bez problemu możemy zabrać również w trasę. Kiedy mamy więcej miejsca i cięższy samochód, powinniśmy zwrócić uwagę na podnośniki nożycowe lub tak zwane żaby. Są one stabilniejsze i można dzięki nim dokonać poważniejszych napraw. Są one bardzo często stosowane w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Oprócz nich wybierane przez mechaników są także podnośniki elektryczne, na przykład płytowe bądź nożycowe. Pozwalają one na uniesienie całego samochodu, na wszystkich czterech kołach. Dzięki nim można wykonać wszystkie potrzebne naprawy. Przydają się w warsztatach, w których nie ma kanału naprawczego.

Podnośniki do aut to sprzęt, bez którego nie można byłoby dokonać wymiany koła czy innych, bardziej skomplikowanych napraw. Pozwalają one na uniesienie każdego samochodu, bez względu na jego rozmiar i wagę – wystarczy dobrać odpowiedni podnośnik do danego modelu auta.