Oświetlenie led do parkingu

Nowy parking był nowoczesny i zautomatyzowany, co spotkało się z bardzo pozytywnymi opiniami pracowników. Jednak większa przestrzeń oznaczała konieczność dodatkowego oświetlenia, a od dłuższego czasu słyszeliśmy wiele skarg naszych pracowników, którzy czuli się w ciemnym parkingu nieco niekomfortowo. Dlatego też, następną inwestycją po automatyzacji parkingu było jego odpowiednie oświetlenie.

Energooszczędne oświetlenie parkingowe

oświetlenie parkinguChodzenie po parkingu oświetlonym kilkoma lampami nie było przyjemne, i doskonale rozumieliśmy skargi pracowników, choć musieliśmy nieco się zastanowić, jakie oświetlenie zastosować, by osiągnąć najlepszy efekt, aczkolwiek bez nadmiernych kosztów zużycia prądu, jakie mogły powstać po zamontowaniu lamp. Żarówki energooszczędne, nawet przemysłowe, zużywały mniej prądu niż konwencjonalne, aczkolwiek w dalszym stopniu nie były one zadowalająco wydajne ani wystarczająco energooszczędne, jak na nasze potrzeby. Dlatego też, naszym drugim wyborem było oświetlenie parkingu lampami led. Było ono lepsze od nawet najlepszego oświetlenia energooszczędnego z kilku powodów. Pierwszym i najważniejszym z nich był oczywiście niski pobór prądu. Jedna zwykła żarówka led zużywała niemal trzykrotnie mniej energii niż gazowa żarówka energooszczędna o tym samym natężeniu światła. Drugą ogromną zaletą była wytrzymałość ledowych żarówek, które nie były podatne na przepalenia i uszkodzenia, które były prawdziwą zmorą wśród bardziej konwencjonalnego oświetlenia, jak również nie nagrzewały się niemal w ogóle. Pozwalało to na używanie żarówek przez naprawdę długi czas, bez konieczności ich wymiany. Ostatnim plusem oświetlenia led była duża różnorodność i możliwość doboru nie tylko żarówek z odpowiednim natężeniem światła, ale także barwą.

Żarówki takie mogły być śmiało używane nie tylko do oświetlenia powierzchni parkingu, ale również do wyznaczania miejsc parkingowych oraz wyjazdów czy wjazdu na górne poziomy. Bez trudu więc mogliśmy dopasować oświetlenie do potrzeb, a jednocześnie dodać kilka nowości do powierzchni parkingu, które ułatwiały poruszanie się po jego wnętrzu. Parking oświetlony w ten sposób był o wiele wygodniejszy i przyjemniejszy dla pracowników, którzy byli bardzo zadowoleni z zastosowanego przez nas rozwiązania.