Obowiązkowe kasy fiskalne

Rejestracja sprzedaży jest w dzisiejszych czasach obowiązkiem, każdej osoby, która prowadzi daną działalność gospodarczą. Każdy z nas jest przyzwyczajony do tego, ze przy zakupie w sklepie otrzymuje paragon, lecz teraz będziemy również otrzymywać go za wykonane usługi u dentysty, adwokata czy nawet mechanika samochodowego.

Adwokaci z kasami fiskalnymi

kasy fiskalne dla adwokatówJak się okazuje świadczenie usług też jest opodatkowane i zgodnie z nowy prawem, każdy musi wystawić paragon klientom, nawet gdy jest to tylko porada, za która bierzemy wynagrodzenie. W głównej mierze chodzi tutaj o adwokatów, którzy jak wiadomo pracują słownie i często trudno było rejestrować to gdy udzielają oni komuś konsultacji prawnych. Dlatego też popularne stały się kasy fiskalne dla adwokatów, bo od nowego roku każdy z nich ma obowiązek posiadania takiej kasy w swoim biurze. Wtedy gdy klient przychodzi z jakąś sprawą, to otrzymuje paragon za wykonaną usługę, jaką w tym przypadku jest porada prawna. Dzięki temu bardzo wiele pieniędzy trafi do budżetu państwa, bo dotychczas nikt nie przywiązywał do tego dużej wagi, lecz gdy zrobiono wstępne wyliczenia, to może okazać się, ze suma wszystkich porad prawnych adwokackich w całym kraju może przyczynić się do wpływów kilkuset milionów złotych w skali roku. Jest to zatem gigantyczna suma pieniędzy i w najbliższym czasie odbywać się będę liczne kontrole, czy aby na pewno wszyscy adwokaci mają takie kasy. Klienci będą też mieli dochód na to, że taka porada prawna została im udzielona, bo na fakturze będzie dokładnie opisane z jakim tematem przyszliśmy do adwokata, bo może się zdarzyć, że będzie to potrzebne na rozprawie sadowej. Tym bardziej, że z roku na rok powstaje coraz to więcej biur i kancelarii prawnych, więc na rynku jest bardzo dużo świadczonych usług, a co za tym idzie ogromne pieniądze, które wpłyną do budżetu i zostaną przekazane na poczet różnych napraw na przykład dróg.

Dzięki kasom fiskalnym kontrole usług będą jeszcze bardziej skrupulatne, a co za tym idzie więcej pieniędzy w krótkim czasie napłynie do budżetu. Wtedy na rynku pozostaną tylko te kancelarii, które uczciwie i rzetelnie świadczą usługi. Dzięki temu klienci będą obsługiwani na jeszcze lepszym poziomie, bo wszystko będzie dobrze udokumentowane.