Niewielki dron z ogromnym potencjałem

Odkąd drony pojawiły się na rynku świat dosłownie oszalał na ich punkcie. Niemalże wszyscy pokochali te gadżety korzystając z nich zarówno w pracy, jak i bawiąc się nimi w wolnym czasie. O ile na początku istniała ograniczona ilość dronów pod względem ich rodzajów o tyle obecnie naprawdę mamy w czym wybierać, jeśli chodzi o modele.

Dobrej jakości dron dla każdego

DJI SparkPoczątkowo w sklepach mogliśmy znaleźć jedynie te profesjonalne drony, które do najtańszych nie należały oraz wymagały od nas sporych umiejętności, a przecież z początku nikt z nas nie umiał zbytnio posługiwać się takimi gadżetami. Drony te zaczęły być wykorzystywane przy produkcjach filmowych i nie chodzi tutaj jedynie o profesjonalne filmy, ale również i w przypadku filmowania wesel lub dokumentowania jakichś wydarzeń. Drony też znalazły swoje miejsce w fotografii otwierając nowe możliwości do wykonywania kreatywnych zdjęć. Obecnie natomiast coraz większa ilość osób niezwiązanych ani z produkcją filmową, ani profesjonalnie z fotografią decyduje się na zakup drona. Takim osobom nie są jednak potrzebne tak drogie i wymagające sprzęty, ale też nikt z nas nie chce kupować byle czego. Producenci na szczęście wyszli naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i tak właśnie powstał chociażby DJI Spark. Jest to dron niewielkich rozmiarów, który zmieści się bez problemu w plecaku. Jest on idealny zarówno do pracy dla profesjonalistów, jak i do amatorskiej zabawy. Ten model drona posiada tryb automatyczny, który ułatwia naukę latania dronem, ale również i tryb manualny w którym oczywiście dron jest poddawany całkowicie naszej kontroli. Ogromną zaletą DJI Sparka jest jego kamera o sporej rozdzielczości oraz możliwości nagrywania filmów FullHD. W trybie robienia zdjęć z kolei możemy skorzystać z opcji rozmazywania tła lub panoramy.

DJI Spark to mały, sprytny dron ze świetnymi bajerami. Jednym z takich dodatków jest możliwość śledzenia obiektu, którą dodatkowo dla ułatwienia całej zabawy uruchamia się gestem. Dron wówczas może podążać za nami, albo też lecieć równolegle do nas nie gubiąc nas z kadru. Drugą świetną opcją jest TapFly, czyli tryb sprawiający, że nasz dron leci do wskazanego miejsca na ekranie. Czujniki umieszczone pod dronem pozwalają mu reagować na nasze gesty oraz zgrabnie omijać przeszkody.