Nawierzchnia sprzyjająca zabawie

W naszym otoczeniu są przestrzenie zewnętrzne, które muszą charakteryzować się dużym bezpieczeństwem. Zazwyczaj są to przestrzenie, które docelowo przeznaczone są do użytku dzieci – zwłaszcza tych najmłodszych. Nie dziwi więc, że projektanci i wykonawcy szczególnie dużą uwagę zwracają na to, w jaki sposób zrealizowany zostanie plac zabaw dla dzieci, poszukując stale nowych rozwiązań, które będą w stanie zwiększyć bezpieczeństwo dzieci.

Miękkie nawierzchnie na placu zabaw

nawierzchnie na plac zabawW ostatnim czasie producenci, którzy zajmują się znajdowaniem bezpiecznych rozwiązań, wprowadzili mieszankę o szczególnych właściwościach, która pozwala stworzyć odpowiednio bezpieczne nawierzchnie na plac zabaw. Nawierzchnia wykonana przy pomocy tego typu mieszanki, przy zachowaniu odpowiedniej technologii przeprowadzania całego procesu wykonawczego, jest jednocześnie odporna na uszkodzenia i niezwykle miękka. Miękkość tej nawierzchni pozwala amortyzować wszelkiego typu upadki, które stanowią duże zagrożenie dla najmniejszych dzieci bawiących się beztrosko na placu zabaw i korzystających z jego różnorodnych funkcjonalności. Dzięki zastosowaniu miękkiej i elastycznej mieszanki, następuje zdecydowana eliminacja sytuacji zagrożonych otarciami czy też siniakami, co zazwyczaj przerywa dziecięcą zabawę i wymaga interwencji rodzica. Oznacza to, że producenci, znajdując rozwiązanie w postaci miękkiej mieszanki nawierzchniowej, znaleźli rozwiązanie, które zapewni dzieciom bezpieczeństwo, zaś ich rodzicom chwilę ciszy i relaksu. Nawierzchnie wykonywane przy użyciu miękkiej mieszanki są nie tylko bezpieczne, ale również odpowiednio odporne na uszkodzenia ze względu na różnorodne czynniki atmosferyczne oddziałujące na jej powierzchnię. Wykonawcy, używając miękkiej mieszanki, nie muszą martwić się jej pękaniem wskutek odbierania zbyt dużej ilości wilgoci.

Nawierzchnie wykonywane przy wykorzystaniu miękkiej mieszanki, mogą być farbowane na dowolne kolory, dzięki czemu ich powierzchnia może przypominać układankę kolorowych puzzli, która dodatkowo przyciągnie uwagę i ciekawość dzieci. Farby wykorzystywane do zabarwiania mieszanki są odpowiednio odporne na utratę nasycenia koloru, by nie odcień nie spłowiał podczas oddziaływania szczególnie destrukcyjnych promieni słonecznych.