Najlepsze whiskey na świecie

Zapach i smak whisky to słodycz dojrzałych owoców, często tropikalnych. Kojarzą się z owocowym ciastem, keksem, lodami owocowymi. Często ich słodycz uzupełnia miód, wanilia, karmel. Wyczuwalne są także pikantne, iskrzące nuty  jak ze świątecznych pierniczków – imbir, cynamon, gałka muszkatołowa. Jestem wielkim smakoszem tego trunku, prowadzę restaurację w Poznaniu. To bardzo popularny trunek w moim lokalu.

Najbardziej popularna whiskey w moim lokalu

irlandzka whiskey wysokiej jakościProwadzę lokal ok kilku lat. Oprócz wyśmienitego menu mam w ofercie różnego rodzaju alkohole. Największą popularnością cieszy się irlandzka whiskey wysokiej jakości. Irlandzki trunek ma z reguły lekki i gładki charakter i zwykle destylowana jest trzykrotnie. W Irlandii używa się technik podwójnej jak i potrójnej destylacji. Dodatkowo, to właśnie z tego kraju pochodzi single pot still whiskey, czyli whiskey w której w skład zacieru zbożowego wchodzi zarówno słód jęczmienny jak i jęczmień niesłodowany. Irlandzka whiskey to więc whiskey bardzo zróżnicowana i interesująca, dojrzewająca w drewnianych beczkach. W mojej restauracji jest bardzo popularna wśród panów jak i pań. Najczęściej moi klienci piją ją z colą. Cola jest jednym z najpopularniejszych dodatków do whisky, jednak jej głębię smaku można wydobyć również stosując inne napoje do rozcieńczenia. Wszystko w zasadzie zależy od osobistych upodobań i rodzaju whisky, którą mamy pod ręką. Whisky można pić z sokiem, napojem, a także mieszając go z innym alkoholem. Sprzedaż tego trunku na przyjęciach, obiadach w moim lokalu jest bardzo duża. Sam bardzo lubię irlandzką wódkę, robię sobie wieczorem z niej drinka. Jest popularna bo charakteryzuje się delikatnym smakiem, lekką konsystencją i orzeźwiającym aromatem, który idealnie komponuje się z lodem i wodą sodową lub w koktajlach z rozmaitymi składnikami.

Moim zdaniem irlandzka whiskey mieszana ma łagodny smak, z nutami wanilii, miodu, owoców i przypraw. Charakteryzuje się ona także miękkim, przyjemnym finiszem. Irlandzka whiskey to jeden z najstarszych i najbardziej znanych rodzajów alkoholi na świecie, produkowany na zielonych terenach Irlandii. Ten szlachetny trunek ma bogatą historię sięgającą setek lat wstecz i jest uważany za nieodłączny element irlandzkiej kultury.