Na wesele wynająłem autobus

Kiedy przygotowywaliśmy z moją żoną uroczystości ślubne i weselne to mieliśmy niewielki dylemat w zakresie transportu gości z kościoła na salę weselną. Chodziło o to, żeby maksymalnie ułatwić naszym gościom weselnym swobodną zabawę. Dla gości z bliska, którzy nie musieli jechać na salę własnym samochodem przygotowaliśmy możliwość transportu. W tym celu zdecydowałem się wynająć autokar. Zorganizowanym transportem zajmuje się wiele firm, a autokar wynajmuje się wraz z kierowcą.

Firma transportowa podstawiła autokar

transport osobowy w KaliszuNasze wesele miało to do siebie, że sala weselna położona była jakieś trzydzieści kilometrów od kościoła, w którym braliśmy ślub. Wiadomo, że najbliższa rodzina mogła się zaparkować u panny młodej na podwórku, skąd potem wszyscy goście autokarem mogli udać się pod kościół. Następnie po mszy z kościoła autokar zabierał gości i zawoził ich na salę weselną. Wszystko po to, żeby kierowcy nie musieli w tym dniu być kierowcami. Znalazłem więc lokalną firmę transportową, która podstawiła nam autokar. Firma ta od wielu lat oferuje transport osobowy w Kaliszu, więc mogłem być pewny, że świadczone usługi są na najwyższym poziomie. I rzeczywiście nie było w tej współpracy najmniejszych problemów. Kierowca był rzetelny, punktualny i co najważniejsze – elegancko ubrany. Widać było, że firma na poważnie podeszła do naszego zlecenia. Autokar był wysokiej klasy. Wyposażony był w klimatyzację, więc nawet w upalny dzień gościom mogło być w tym autokarze bardzo komfortowo. Dzięki temu, że skorzystaliśmy z wynajęcia autokaru to wszyscy nasi goście mogli się na Naszym weselu doskonale bawić. Wynajęcie transportu na wesele jest bardzo dużym ułatwieniem dla gości mieszkających w pobliżu kościoła czy w pobliżu miejsca zamieszkania panny młodej. Nie muszą oni się fatygować na zabawę swoim samochodem.

Po wynajęciu autokaru w firmie transportowej trzeba było jeszcze ustalić kwestie związane z rozwiezieniem gości do domu na koniec zabawy weselnej. Uzgodniłem z właścicielem firmy transportowej, że kierowca zrobi dwa kursy. Jeden zaraz po północy, a drugi nad ranem. Potem okazało się, że zabawa była przednia i większość gości zdecydowała się jednak wracać porannym kursem. Fajnie jest bawić się na weselu i nie musieć się martwić dojazdem na miejsce czy powrotem do domu.