Metody leczenia zespołu stresu pourazowego w Warszawie

Zespół stresu pourazowego jest schorzeniem, które wywołuje jakieś konkretne zdarzenie fizyczne albo psychiczne. Moja koleżanka cierpiała na to schorzenie, które było następstwem groźnego wypadku samochodowego, jakiego doświadczyła. W tym wypadku zginął jej mąż, z czym do dzisiaj nie może się pogodzić. Obecnie leczy się na głęboką depresję w prywatnej klinice. Zosia często opowiadała mi, co się z nią dzieje, jakie ma objawy zespołu stresu pourazowego.

Nieoceniona psychoterapia w leczeniu zespołu stresu pourazowego

zespół stresu pourazowego warszawaZdarzało się, że w ciągu dnia dopadały ją natrętne myśli, które nawiązywały do tego wypadku. Prawie każdej nocy miewała koszmary, pojawiały się obrazy z miejsca wypadku. Bardzo często śnił jej się zmarły mąż, co było dla niej najtrudniejszym przeżyciem. Zosia zaczęła izolować się od ludzi, unikać kontaktów nawet ze mną. Bywałą stale poirytowana, zdenerwowana i smutna. Siłą zaciągnęłam ją do poradni zdrowia psychicznego na wizytę z psychiatrą. Dzięki tej wizycie, została jej postawiona diagnoza i otrzymała odpowiednie leki psychotropowe. Otrzymała też zalecenie uczęszczania na terapie indywidualną, przynajmniej raz w tygodniu. Przede wszystkim należało zadbać o jej duszę. Warto podkreślić, że jeśli chodzi o zespół stresu pourazowego Warszawa ma naprawdę dobrych specjalistów. Po trzech miesiącach systematycznego uczęszczania na terapię indywidualną, Zosia była jak nowonarodzona. Nie mogłam uwierzyć, że terapia może przynieść aż takie efekty. Czytałam, że istnieje tez terapia grupowa, ale nie każdy chce opowiadać o swoich trudnych doświadczeniach na forum publicznym. Przy leczeniu zespołu stresu pourazowego skuteczną metodą leczenia jest też relaksacja, czyli słuchanie łagodnej i przyjemnej muzyki. Warto też podkreślić, że w przypadku zespołu stresu pourazowego objawy muszą się utrzymywać przez co najmniej jeden miesiąc.

W leczeniu zespołu stresu pourazowego stosuje się leczenie farmakologiczne i terapeutyczne. Tylko takie połączenie może przynieść oczekiwany skutek. Leczenie przynosi pozytywne rezultaty nawet po wielu latach od występowania pierwszych objawów choroby. Nie należy więc się zniechęcać od podjęcia leczenia, bo szanse wyzdrowienia są naprawdę duże. Wiele zależy od zaangażowania w terapię pacjenta.