Lakiernia – jak zadbać o powietrze?

Lakiernia to miejsce pełne pyłów i zapachów. Lakiernik codziennie pracuje w mało sprzyjających warunkach, dlatego w celu dbania o swoje zdrowie, ważne aby używał odpowiednich masek, filtrów i ścian lakierniczych. Odfiltrowane powietrze jest bezpieczne dla zdrowia. Ściany lakiernicze są jednym z ważniejszych elementów lakierni, gwarantujących odpowiednią filtrację. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Ściana lakiernicza – do czego służy?

suche ściany lakierniczeŚciany lakiernicze mają za zadanie odfiltrować powietrze z mgiełki i pyłu, podczas wykonywania prac lakierniczych. Linie produkcyjne i warsztaty są miejscami, w których najczęściej spotkamy ściany lakiernicze. Ściana lakiernicza jest ekonomicznym rozwiązaniem, w przeciwieństwie do dość kosztownej kabiny lakierniczej. Ściana może z powodzeniem taka kabinę zastąpić, przy mniejszym nakładzie środków. Suche ściany lakiernicze mają zwykle kilka etapów filtracji. Więcej etapów zapewnia wyższą skuteczność. Dobrej jakości filtr nie blokuje przepływu powietrza oczyszczając je przy tym ze szkodliwych substancji. Przechwytuje szkodliwe związki, pyły i przykre zapachy. Dobrze, jeśli wybrany przez nas filtr jest również ekologiczny. Firmy wykonujące ściany lakiernicze wykonują je na zamówienie i dostosowują wymiary indywidualnie do potrzeb klienta. W ścianach lakierniczych kluczową rolę odgrywa trwałość, funkcjonalność, ale niemniej ważny jest aspekt wizualny. Jest to bowiem spory gabarytowo obiekt, który rzuca się w oczy. Ściany lakiernicze lepszej jakości dysponują także tłumikiem hałasu. Firmy zwykle oferują montaż takiej ściany i paroletnią gwarancje. Warto przed zakupem skonsultować swoją decyzję z cenionym sprzedawcą, aby być w pełni zadowolonym z transakcji. Specjaliści najlepiej doradzą i dobiorą odpowiedni produkt do konkretnej lakierni. Niektóre ściany posiadają dodatkowe elementy jak np. system chłodzenia czy oświetlenie. Im więcej stopni filtracji posiada ściana, tym lepiej przefiltrowane powietrze nam zagwarantuje. 

Podsumowując, ściany lakiernicze są bardzo przydatne i z powodzeniem mogą zastąpić droższe od siebie kabiny lakiernicze. Ścianę lakierniczą powinien posiadać każdy lakiernik, aby ochronić pomieszczenie od niekorzystnych czynników. Ściana lakiernicza zatrzymuje szkodliwe substancje, mgiełki, pyły i zapachy, przepuszczając na drugą stronę czyste powietrze.