Korzyści zdrowotne wynikające z zumby

 

Treningi nie muszą być uciążliwe. W rzeczywistości wcale nie muszą przypominać treningów.  Zumba to nawet nie jest trening: to zabawna, towarzyska impreza taneczna, ćwiczenia są w zasadzie dodatkiem. Muzyka jest szybka, optymistyczna i zaraźliwa, więc nie można się nie ruszać. Oto najlepsze korzyści zdrowotne z uprawiania zumby.

Zumba – dlaczego warto?

zumba bydgoszczSpalanie kalorii i tłuszczu to podstawa. Zasadniczo zajęcia z zumby zapewniają duże spalanie kalorii poprzez aktywność wykonywaną z myślą o treningu interwałowym. Przeciętny człowiek spali około 600 do 1000 kalorii w czasie jednej lekcji. Dzięki zajęciom z choreografią zapewniającym zmianę intensywności zarówno w tempie muzyki, jak i rodzaju ruchów, wydatek energetyczny jest zmaksymalizowany dla osiągnięcia korzyści związanych ze spalaniem tłuszczu. Zumba w Bydgoszczy poprawia kondycję. Dołączając do zająć zumby, zdecydowanie poprawi się koordynację, co jest niezwykle ważne, aby zachować ją w miarę starzenia się. Zumba łączy taniec i fitness. Oprócz korzyści dla zdrowia serca, zumba zapewnia trening całego ciała. Od głowy i ramion, które rozluźniają szyję i rozgrzewają górną część ciała, po pracę stóp, która wzmacnia i rozciąga łydki i kostki, ten trening wpływa na prawie wszystkie mięśnie i stawy. Zumba znacznie ułatwia osiągnięcie docelowego tętna niż standardowe procedury treningowe. Szybkie tempo muzyki sprawia, że ​​poruszanie się w nim wydaje się naturalne. Jeśli próbuje się zbudować wytrzymałość, jest to najlepsza rzecz, jaką można zrobić. Ćwiczenia przez dłuższy czas w tym tempie mogą zwiększyć siłę serca. Dzięki zumbie można zwiększyć pewność siebie, poprzez zmniejszenie zahamowań, poprawę postawy oraz kondycji. Zmiany te natychmiast wpłyną na nastrój i wygląd.Ktoś, kto czuje się dobrze, ma również większą pewność siebie.

Zumba jest idealna dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się stresu, który narasta każdego dnia. Optymistyczne ruchy charakterystyczne dla tego rodzaju ćwiczeń sprzyjają uwalnianiu endorfin poprawiających nastrój, a dołączając do zajęć zumby, na pewno można zatracić się w muzyce i poczuć jak zmartwienia znikają.