Kilka technik druku wielkoformatowego

 

Osoby, które wiele razy korzystały już z druku wielkoformatowego dobrze będą wiedziały, którą technikę najlepiej wybrać. Jednak każdego roku przychodzą nowi klienci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z reklamą wielkoformatowa i oni nie do końca wiedzą, na jaki rodzaj druku się zdecydować. Wtedy z pomocą przychodzą doświadczeni pracownicy drukarni, którzy pomogą nam wybrać odpowiedni rodzaj druku, a także pomogą stworzyć projekty druku, gdy go nie posiadamy.

O czym warto wiedzieć wybierając wielkoformatowy druk?

druk wielkoformatowy warszawaPrzede wszystkim gdy wybieramy odpowiednią technikę druku wielkoformatowego, to na początek powinniśmy zastanowić się, jakie będzie przeznaczenie końcowe druku, który chcemy zrealizować. Inny rodzaj druku użyjemy, gdy chcemy wykonać wielkoformatową reklamę w postaci banera, a zupełnie inny, gdy drukujemy reklamę na samochód ciężarowy albo plandekę. Jeszcze inny rodzaj druku będziemy musieli wykorzystać przy produkcji ekspozytora albo też plakatu, czy jakiejkolwiek naklejki wypukłej. Obecnie bardzo popularnym wielkoformatowym drukiem jest druk solwentowy twardy. Druk ten odporny jest na wszelkie warunki atmosferyczne, a także niskie i wysokie temperatury. Dodatkowo druk jest całkowicie wodoodporny i w znacznym stopniu odporny jest również na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Jednak przy zastosowaniu go na plandekach czy pojazdach dodatkowo zaleca się, aby zabezpieczyć taki druk laminacją. Bilbordy reklamowe albo tablice informacyjne to produkty, które tworzy nam niedrogi druk wielkoformatowy, a Warszawa to miasto, na którego terenie możemy skorzystać z najnowocześniejszych technologii, dzięki czemu możemy wybrać idealnie dopasowany druk wielkoformatowy do naszych indywidualnych potrzeb. Innym rodzajem druku wielkoformatowego jest ten solwentowy precyzyjny. Druk ten bez jakichkolwiek zabezpieczeń jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne oraz za wysokie i niskie temperatury.

Najwyższej jakości dróg i otrzymamy, gdy wybierzemy wielkoformatowy druk w technice UV. Druk ten odporny jest na promieniowanie UV, a także niskie i wysokie temperatury oraz wszelkie warunki atmosferyczne. Największą zaletą tego druku jest możliwość bezpośredniego druku na materiałach sztywnych. Najnowocześniejsze maszyny umożliwiają nam pod druk białym kolorem, dzięki czemu możemy zastosować najnowocześniejsze technologie na materiałach transparentnych.