Jak uzyskać kod UFI?

Zajmując się produkcją środków chemicznych, niezależnie od tego, do czego one służą – może to być chemia budowlana, kosmetyka motoryzacyjna lub detergenty do dbania o nasz dom – musimy zgłosić się do odpowiedniego urzędu, gdzie naszej unikatowej mieszance chemicznej zostanie nadany specjalny numer, który pozwala na jej identyfikacje. Numery nadawane przez urzędników są unikatowe, stąd też wynika ich nazwa, którą się stosuje powszechnie w wielu krajach.

Odpowiedni urząd nada naszemu produktowi kod UFI

ufi - kody terminoweTak samo jak każdy, posiadam w domu swoje ulubione środki czyszczące. Korzystam z nich regularnie, co pozwala mi na uzyskanie naprawdę czystych powierzchni w domu. teraz już wiem, że w sytuacji zatrucia, sama nazwa handlowa może nie wystarczyć, gdyż substancje użyte w preparacie mogą różnić się od siebie zależnie od daty jego produkcji i zmian w składzie. Na szczęście producenci są obecnie zmuszeni do tego, aby na etykietach podawać nie tylko wiele informacji dotyczących składu, ale też takie rzeczy jak kod UFI, czyli indywidualny numer identyfikacyjny substancji chemicznej lub mieszaniny. Po takim numerze medycy będą w stanie określić, jakiego rodzaju zagrożenie zostało stworzone oraz będą wiedzieli, jak poradzić sobie z jego neutralizacją. Jeżeli interesuje nas tematyka UFI – kody terminowe mogą wydać się dla nas bardzo użyteczne. Zastosowanie odpowiednich oznaczeń pozwala na szybką identyfikację nawet zagranicznych środków chemicznych, których etykiety nie będziemy umieli odczytać w pełni. Taki kod ma zawsze szesnaście znaków, co sprawia, że liczba dostępnych kombinacji jest naprawdę duża. Składa się on zarówno z liczb, jak i dużych drukowanych liter, co pozwala na bezbłędną identyfikację zagrożenia, z którym mamy do czynienia.

Na zatrucie preparatami chemicznymi narażone są szczególnie dzieci, które nie mają świadomości tego, ze takie substancje są niebezpieczne dla zdrowia i życia. osoby dorosłe powinny stale nadzorować dzieci, które bawią się w domu oraz chodzą po marketach. W przypadku, gdy już dojdzie do wypadku, już podczas telefonu na pogotowie najlepiej podać kod, który odczytamy z etykiety. Ratownicy, korzystając z dostępnej dla nich bazy danych, będą w stanie odpowiednio przygotować się do niesienia pomocy medycznej.