Jak dobierać buty?

W modzie trendy zmieniają się z sezonu na sezon, ale często też po latach pewne fasony i style wracają do łask. Zależnie od tego, jaką podstawową funkcję mają spełniać dla nas ubrania i buty, będziemy się kierować różnymi kryteriami podczas zakupów. Czy stawiamy na wygodę, wytrzymałość, czy styl, powinniśmy wiedzieć, na jakie elementy szczególnie zawracać uwagę.

To detale tworzą buty

Buty damskieRóżne osoby mają różne sposoby na dopasowanie butów. Minimaliści stawiają na uniwersalne i ponadczasowe modele: klasyczne czarne zamszowe półbuty za kostkę, czarne szpilki zapinane na zdobny paseczek, brązowe sztyblety. Stawiający na oryginalność i kolekcjonerzy butów decydują się na odważne dodatki, klamry, suwaki, zapięcia i błyszczące wstawki. Nie zależy im, aby kupowany model pasował do wszystkiego i sprawdzał się w każdej stylizacji. Buty damskie dzielone są typowo na więcej kategorii, niż buty męskie, dochodzą bowiem buty na wysokim obcasie, baleriny, botki i kozaczki. Najlepiej na początku zastanowić się, jakiego materiału szukamy i w jakim naszym stopom będzie najbardziej wygodnie. Następnie zaglądamy już do odpowiednich działów, skupiając się na przykład tylko i wyłącznie na butach ze skóry naturalnej. Później bierzemy pod uwagę wysokość obcasa i rodzaj zapięcia. Należy zastanowić się nad tym, czy preferujemy suwaki, wiązania, czy paski na zapięcie. Kierujemy się także kolorem i, jeśli to możliwe, oceną produktu przez innych użytkowników. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie aspekty, powinniśmy być zadowoleni z zakupów.

Podczas dobierania butów warto kierować się nie tylko tym, co obecnie popularne jest na pokazach mody. Dobrze jest się zastanowić nad tym, jaką główną funkcję będzie spełniało dla nas obuwie: czy ma być przede wszystkim funkcjonalne, wygodne, trwałe, czy eleganckie lub oryginalne. Pomoże nam to dokonać właściwego wyboru.