Innowacyjny kontener mieszkalny

Można mieszkać w domu z drewna, z cegieł, w apartamentowcu czy w mieszkaniu na osiedlu. Jednak ro co łączy te miejsca, to wysoka cena zakupu. Nieco tańsze są domki letniskowe, gdyż mają mniejszą powierzchnię, ale najtańsze są domy z kontenerów.

Jak wyglądają domy kontenerowe?

nowoczesny kontener mieszkalnyPrzeważnie kontenery kojarzą się nam z transportem morskim lub pomieszczeniami magazynowymi lub socjalnymi na placach budowy. Jednakże ich zastosowanie może być znacznie szersze i przekonało się o tym już wiele osób. Przede wszystkim od kilku lat na naszym rynku jest dostępny nowoczesny kontener mieszkalny, który początkowo służył jako mieszkania dla pracowników. Obecnie wiele firm produkuje z kontenerów mieszkania o wysokim standardzie, które mogą być zamieszkane przez cały rok. Są one, przede wszystkim, dostosowywane do wymogów mieszkalnych, a do ich wykańczania stosowane są materiały budowlane wykorzystywane w tradycyjnym budownictwie. W związku z tym domy kontenerowe mają plastikowe okna, szczelne drzwi, ocieplenie w ścianach i w suficie, a nawet mogą posiadać taras. Kontenery często są tak bardzo modyfikowane, że nie sposób poznać, że są bazą domu. Ciekawym rozwiązaniem w tej konstrukcji jest modułowy charakter, dzięki czemu w szybki i prosty sposób można dom dowolnie rozbudować o dodatkowe pomieszczenia. Tego typu domy mieszkalne idealnie się nadają na domki letniskowe, bo mogą mieć niewielką powierzchnię, ale też na domy całoroczne, ponieważ po rozbudowie mogą mieć dowolną ilość pomieszczeń.

Jeżeli chodzi o standard domów kontenerowych, to niemalże nie odbiega od tego, jaki spotykamy w normalnych domach. Z pewnością nowoczesne wyposażenie zwiększy wartość domu, ale na pewno będzie ona znacznie niższa niż domu murowanego, który kosztuje kilkaset złotych.