Gdzie stosować włókniny ekranujące?

Ekranowanie jest jednym z kilku sposobów na ograniczenie niekorzystnego działania nowego rodzaju zanieczyszczenia, jak nazywane jest pole elektromagnetyczne. Jest ono coraz większym problemem ze względu na to, że nadajniki sieci telekomunikacyjnych są coraz gęściej rozmieszczone, w coraz mniejszych odległościach od ludzkich osiedli.

Czy włókniny ekranujące są skuteczne?

skuteczna włóknina ekranującaObecnie dostępnych jest kilka sposobów na skuteczne ekranowanie domów i mieszkań. Większość z nich wiąże się z zabezpieczeniem ścian budynku przed przepływem przez nie promieniowania elektromagnetycznego. Przykładem może być skuteczna włóknina ekranująca, którą początkowo nie stosowano od ochraniania budynków mieszkalnych. Jeszcze kilka lat temu pokryte nią były ściany budynków wojskowych, instytucji rządowych czy bankowych i miały za zadanie uniemożliwić podsłuch i działanie innych urządzeń szpiegowskich. Okazało się jednak, że włóknina tego typu jest również niezwykle skutecznym sposobem na uniemożliwienie wniknięcia promieniowania elektromagnetycznego do wnętrza naszych mieszkań. Jak stosować włókninę? Ze względu na to, że nie jest to materiał odporny na działanie deszczu czy mrozu, nie można jej stosować do pokrywania zewnętrznych warstw elewacji. Zamiast tego można na przykład pokryć nią ściany i sufit pomieszczenia od zewnątrz, lub też umocowań ją wewnątrz ścian jeszcze w trakcie budowy danego obiektu. Część osób umieszcza również włókninę luźno na podłodze lub po prostu przybija do ściany. Niezależnie od sposobu montażu jest to zdecydowanie najskuteczniejszy sposób ekranowania ale oczywiście należy pamiętać, aby nie dopuścić do kontaktu tego materiału z niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Bardzo ważne jest również to, aby włóknina którą kupimy, miała potwierdzone działanie najlepiej za pomocą certyfikatów. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że jej działanie jest odpowiednio skuteczne. Włókninę można stosować do ochrony całego budynku, lub w pomieszczeniach gdzie przebywają dzieci lub inne osoby najbardziej narażone na działanie elektrosmogu, na przykład osoby starsze.

Ekranowanie jest zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem, aby ochronić siebie i naszych bliskich przed niepodważanym, szkodliwym wpływem promieniowania elektromagnetycznego na nasze zdrowie. Ekranowanie można przeprowadzić na kilka różnych sposobów, przy użyciu różnych środków, od farb po specjalne siatki.