Firmy organizujące szkolenia Scrum

Moi koledzy z pracy powiedzieli mi dzisiaj, że jeśli będę chciał zostać Scrum Masterem, a faktycznie takie miałem długoterminowe plany, to na pewno będę musiał skorzystać z możliwości jakie daje mi rynek i sprawdzić, czy aby na pewno będę mógł bez problemu posiąść odpowiednią wiedzę. Najbardziej zależało mi na jak najszybszym przyswojeniu wszelkich zagadnień związanych z zarządzaniem projektami metodą Scrum, ale wiedziałem, że to jeszcze nie wszystko.

Zaawansowane szkolenia Scrum

Professional Scrum FoundationsBowiem jeśli chodzi o Professional Scrum Mastera, to przede wszystkim jest to osoba, która już zna się na rzeczy i wie, jak radzić sobie z odpowiednimi rzeczami. Scrum Foundations to szkolenia, do których trzeba wręcz się przygotować jeśli zamierzacie traktować swoją pracę w tym zawodzie bardzo poważnie. Moim zdaniem każdy z was będzie w stanie pozwolić sobie na taki dość intensywny kurs pozwalający faktycznie przyspieszyć wiedzę, która was czeka. Na pewno jeśli chodzi Professional Scrum Foundations to są to szkolenia od firm, do których trzeba wręcz się udać, aby po pierwsze dowiedzieć się o całym planie szkoleniowym, jaki jest realizowany na poszczególne stanowisko, a po drugie aby sprawdzić, czy faktycznie będę nadawał się do tej pracy. Oczywiście jak sprawdziłem w agendzie i planie szkoleniowym to faktycznie każdy kurs kończy się egzaminem. Może to i lepiej z tego względu, że Professional Scrum Foundations jest uważana za bardzo ważny element i szkolenie, którego na pewno nie można omijać. Popytałem się wśród swoich znajomych, którzy już mieli okazję pracować w tym zawodzie, jak to wszystko wygląda. Bowiem byłem najbardziej zainteresowany tym, jak będzie wyglądała moja codzienna praca. Wiedziałem jednak, że jako osoba od Scrum nie będę mógł sobie pozwolić na braki w wiedzy. Professional Scrum Foundations to szkolenie, które powinno mnie wszystkiego doskonale nauczyć i tak naprawdę nie mogłem się doczekać pierwszych zleceń, jakie będę miał od swojego pracodawcy.

Początkowo interesował mnie właśnie fakt, jak będzie wyglądała praca z moim kolegami, jednak szef powiedział, że zaraz jak zdam egzamin na Scrum Mastera będę miał już swój zespół, gdzie będę mógł faktycznie realizować różne ciekawe projekty od samego początku. To było dla mnie wystarczające. Wiedziałem, że cena za kurs będzie też ciekawa.