Estetyczne zlewozmywaki granitowe

 

Nie da się ukryć, że wyposażanie kuchni jest procesem dość trudnym i wymaga wielu przemyśleń. Początkowo mamy problemy z wyborem koloru płytek a z czasem dochodzi do tego, że zastanawiamy się godzinami jaki sprzęt do kuchni zakupić. Bez wątpienia jednym z tych, które są uznawane za najważniejsze jest zlewozmywak. Obecnie w sklepach czekają na nas tysiące różnych modeli. Tylko od nas zależy na który z nich się zdecydujemy.

Mocny zlew granitowy

jasne zlewozmywaki granitowe dwukomoroweZakup zlewozmywaka niegdyś był czynnością, która zdecydowanie nie wymagała żadnych poważniejszych przemyśleń. Wpływ na to miał przede wszystkim ten fakt, że zlewozmywaki tworzono głównie w jeden określony sposób. W sprzedaży były dostępne przede wszystkim zlewozmywaki blaszane. Dla osób, które chciały zaopatrzyć się w inny zlewozmywak dostępne były zlewy emaliowane. Niestety tutaj wybór się kończył. Obecnie jest z tym zupełnie inaczej. Mamy do dyspozycji całą masę najróżniejszych zlewozmywaków, które różnią się od siebie kolorem, wzorami czy gabarytami. Szczególnie dużym uznaniem od jakiegoś czasu cieszą się jasne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe. Urządzenia te wbrew pozorom nie są wytwarzane jedynie z granitu. W ich składzie znaleźć możemy przede wszystkim sporo żywicy epoksydowej. Dzięki niej zlewozmywak jest urządzeniem, które jest w stanie wytrzymywać bardzo dużo. Żywica sprawia, że zlewozmywak jest odporny na wpływ bardzo wysokiej temperatury. Bez obaw możemy więc do takiego zlewozmywaka wstawić rozgrzany garnek czy nawet wrzucić zdjętą z gazu patelnię. Dodatkowymi składnikami z których zbudowany jest taki granitowy zlewozmywak są kwarc oraz barwniki. Najbardziej popularne jednak są wersje jasne. Szczególnie dużo osób zakupuje zlewy w kolorze beżowym. Jest to uniwersalne rozwiązanie ponieważ zlew beżowy może pasować zarówno do jasnego jak i do ciemnego wystroju w naszej kuchni.

Jako jedyny mały minus zlewozmywaków granitowych wymienić możemy ich wagę. Nie da się nie zauważyć, że takie zlewy są dość ciężkie. W związku z tym powinniśmy mieć to na uwadze podczas montażu takiego zlewu. Obecnie jednak wystarczy wspomnieć producentowi mebli, że mamy zamiar zakupić zlew z granitu to podczas produkcji mebli będzie to uwzględnione i nasza szafka zyska dodatkowo wzmocnienia.