Elastyczne deski do dekoracji wnętrz

Drewno to materiał, który świetnie komponuje się ze szkłem, kamieniem. Kojarzy nam się z ciepłem i naturalnością. Pomaga dodać wnętrzu także elegancji. Nic więc dziwnego, że chętnie otaczamy się drewnianymi meblami, kładziemy deski drewniane na podłogę czy zdobimy elewację okiennicami. Jest to materiał, który ma nie tylko nieodparty urok, ale jest i bardzo uniwersalny.

Zalety elastycznych dekoracyjnych desek

elastyczne deski dekoracyjneW dobie rozwoju i wynalazku znaleziono również ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o używanie drewnianej deski. Jest ona ciężka i droga a jej montaż nie należy do najłatwiejszych. Musi zająć się nim specjalista ponieważ wymaga to dokładności i doświadczenia dlatego nie każdy jest w stanie sobie z tym zadaniem poradzić. Na szczęście możemy prawdziwe deski zastąpić czymś drewnopodobnym. Są to elastyczne deski dekoracyjne. Są lekkie i łatwe w montażu. Można je dowolnie przycinać wystarczą do tego nożyczki. Przyklejamy je do ściany za pomocą kleju akrylowego. W odróżnieniu od tradycyjnych desek nie potrzebują wkrętów i śrub. Nie obciążają gładzi i nie musimy się martwic, że w trakcie ich montażu mogą pojawić się pęknięcia na ścianie. Ważą zaledwie 5kg/m2. Ich położenia może podjąć się absolutnie każdy. Dzięki swojej elastyczności mogą pokrywać każdy rodzaj podłoża. Będą dobrze przywierać do krzywizn, wnęk, nierównych powierzchni. Są odporne na wilgoć, warunki atmosferyczne, uderzenia. To właśnie dlatego często używa się je w łazienkach. W ten sposób wykańcza się nie tyko ściany ale i brodziki czy obudowy wanien. Taka deska nie spróchnieje i nie trzeba będzie jej konserwować co jakiś czas. Dostępna jest szeroko gama kolorów i funkcjonalne wymiary. Jest to idealny materiał wykończeniowy, który łatwo utrzymać w czystości. Dlatego oprócz łazienek używane są także w kuchniach i korytarzach gdzie ściany narażone są na obtarcia czy codzienne zabrudzenia.

Chętnie używa się ich także do wykańczania zewnętrznych elewacji. Pozwala to wymodelować bryłę domu i nadać mu oczekiwanego charakteru. Położenie takiej deski dekoracyjnej to świetny pomysł jeśli chcemy wnętrzu lub elewacji naszego domu nadać szyku i elegancji. Deska do złudzenia swoją fakturą przypomina drewno. Jest to prosty sposób aby również odświeżyć swój dom w szybki i łatwy sposób. Nadać mu nowy ciekawy wygląd.