Ekologiczny kominek dla każdego

Wielu z nas marzy o cieple kominka w chłodny jesienny wieczór. Urok jaki nadają pomieszczeniu migoczące płomienie ognia jest niepowtarzalny. Często kominek jest sercem domu. Nadaje wyjątkowy i romantyczny klimat pomieszczeniom. Najczęściej decydujemy się na kominek w salonie lub w sypialni. Ale co jeśli warunki mieszkaniowe nie powalają na postawienie tradycyjnego kominka?

Zalety ekologicznego kominka

eko kominekJeśli nie mamy możliwości podłączenia tradycyjnego kominka do systemu wentylacji, jeśli nie dysponujemy odpowiednim systemem kominowym, odpowiednią wielkością pomieszczenia a chcemy cieszyć się pięknem ognia wówczas dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest eko kominek. Jest to kominek zasilany na bio paliwo. Są to specjalne paliwa płynne, żelowe lub gaz. Nie potrzebujemy już drewna czy brykietu. W wyniku spalania nie powstaje popiół, pył oraz substancje szkodliwe dla zdrowia. Dodatkowo nie trzeba czyścić szyby a ekologiczny kominek można umieścić absolutnie wszędzie. Można go zabudować w taki sam sposób jak tradycyjny kominek, można go powiesić na ścianie. Są też eko kominki wolno stojące przypominające swoim wyglądem donice czy lampion. Można je wówczas przenosić i stawiać w dowolnych miejscach. Znajdziemy też kominki do zabudowy wnęk a nawet do zawieszenia na suficie. Wagowo są dużo lżejsze niż tradycyjne kominki i płytsze. Jeśli chodzi o wygląd takich kominków to w tym temacie wyobraźnia nie zna granic. Są i te bardziej nowoczesne, dizajnerka, i zdobione kryształami Svarowskiego, i te z otwartym paleniskiem jak również te stylizowane na typowe, domowe kominki. Wszystko zależy od charakteru pomieszczenia w którym chcemy je umieścić. Ale eko kominki nie tyko ładnie wyglądają. Spełniaj one również swoją funkcję grzewczą. Nie powinniśmy mimo to traktować go jako główne źródło ciepła lub źródło ciepła dla całego mieszkania. Taki kominek może nam od czasu do czasu dogrzać ewentualnie pomieszczenie.

Ekologiczne kominki są piękną dekoracją wnętrza. Dla większości z nas taki kominek jest synonimem rodzinnego ciepła. Dzięki niemu nie musimy się bać mrozów za oknem a wygodnie rozsiąść się w fotelu z ulubiona książką w cieple jego płomieni, które nadają pomieszczeniu kameralny charakter. Rodzaj materiałów i wzornictwo sprawia, że dopasujemy do do każdego wnętrza nawet do tego gdzie tradycyjny kominem stanąć nie może.