Efektowne leczenie uzaleznień

Alkohol to substancja psychoaktywna ogólnie dostępna i ogólnie tolerowana w społeczeństwie. Mamy z nią kontakt od chwili narodzin do późnej starości, niemalże nie znajdziemy domu lub rodziny w której nie spotkamy alkoholu pod różną postacią. Zarówno sam alkohol jak i związki stanowiące wynik jego rozkładu w organizmie są toksyczne i mogą doprowadzić do zniszczenia większości tkanek i narządów naszego organizmu. Wpływa on bezpośrednio na układ nerwowy zaburzając tok myślenie, spostrzegania oraz oceny rzeczywistości.

Gdzie leczyć uzależnienia od alkoholu w Łodzi?

leczenie uzależnień alkoholowych ŁódźWiele chorób somatycznych lub nawet psychicznych bywa następstwem przewlekłego nadużywania alkoholu. Wbrew powszechnie krążącym opiniom nie ułatwia on podejmowania trudnych decyzji, rozwiązywania problemów czy nawiązywania nowych kontaktów. Jest silnym depresantem który może być przyczyną myśli samobójczych lub nawet doprowadzać do podejmowania prób kończących się nierzadko zgonem. W uzależnienia wpadają osoby w rożnym wieku i z różnym wykształceniem oraz pozycją społeczną. Im są bardziej wykształceni tym trudniej ich diagnozować i leczyć ponieważ zazwyczaj negują problemy zdrowotne i nie akceptują choroby. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego iż aby uwolnić się z uzależnienia musimy przyznać się do nałogu i świadomie oraz dobrowolnie podjąć decyzję o leczeniu. No i oczywiście w stanie całkowitej trzeźwości zgłosić się na leczenie. Jeśli więc decydujemy się na leczenie uzależnień alkoholowych Łódź ma dla nas najlepszą ofertę terapeutyczną w okolicy. Znajdziemy tam profesjonalną kadrę terapeutyczną składającą się z lekarza, pielęgniarki, psychologa i terapeuty oraz nowoczesne i przyjazne pacjentom poradnie oraz ośrodki terapeutyczne. Pobyt w nich jest całkowicie bezpłatny i finansowany z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wychodzenie z nałogu przebiega etapami, rozpoczyna się od diagnozowania, następnie odtrucia, leczenia oraz terapii.

Po opuszczeniu ośrodka pacjent zazwyczaj kierowany jest do grup wsparcia takich jak AA, gdzie pozostaje pod opieka osób zmagających się z takimi samymi problemami. Bowiem wiadomo iż z alkoholizmu nie można się wyleczyć, można tylko do końca życia pozostać trzeźwym alkoholikiem. A jest to niemałe wyzwanie i bez odpowiedniej motywacji i wsparcia nie zawsze się udaje. Warto jednak walczyć o siebie i swoich bliskich.