Dlaczego warto kupować kosmetyki wegańskie

Weganizm oraz wegetarianizm idą w parze. Jedni mówią, że jest to moda inni zaś uważają to za subkulturę XXI wieku, kolejni znowu uważają, że jest to styl życia i przede wszystkim szacunek dla zwierząt oraz dbałość o nasza matkę naturę i przyszłość. 

Wegańska może być nie tylko dieta

wegański tusz do rzęsWegan na świecie jest coraz więcej. Weganie nie jedzą nic co jest pochodzenia zwierzęcego, w przeciwieństwie do wegetarian, ponieważ Ci nie  jedzą tylko mięsa, zaś weganie nie mogą zjeść ani sera, a ni mleka, ani śmietany, kompletnie niczego co pochodzi od zwierząt. Oczywiście,  prawdziwy weganin, nie będzie również kupował ubrań pochodzenia zwierzęcego, czyli przykładowo buty skórzane, kurtka skórzana. Dla niektórych wegan i wegetarian bardzo istotne jest tez to, czy produkty nie są testowane na zwierzętach.  Jest to niezwykle istotne, ponieważ testowanie kosmetyków na zwierzętach potrafi być naprawdę zabójcze dla szczurów czy innych małych stworzeń, a jednak mamy wybór i możemy sobie zakupić przykładowo wegański tusz do rzęs w drogerii. Takie kosmetyki zazwyczaj sa oznaczone jako „cruelty free”, zaś obok znajdziemy rycinę króliczka. Testowanie kosmetyków na zwierzętach odbywa się często w bestialski sposób i bardzo bolesny dla zwierząt. Warto nawet wybierać takie kosmetyki, nawet jeżeli nie jesteśmy weganinami, a jesteśmy wrażliwi na krzywdę istot żywych. My jesteśmy ludźmi myślącymi, więc korzystajmy z tego przywileju i wybierajmy te produkty, by nie mieć krwi na rekach. 

Coraz więcej mówi się o weganizmie oraz o produktach testowanych na zwierzętach, a by ich po prostu unikać. Mamy taki wybór i jest taka możliwość. Zwierzęta, na których testuje się kosmetyki, przechodzą prawdziwe piekło, można by nawet rzec, że na równi z tymi, które są w rzeźni.