Dlaczego coraz częściej zamawiamy meble na wymiar?

 

Od ponad dziesięciu dni jeżdżę z moją mamą do sklepów meblowych, ponieważ stwierdziła, że do przedpokoju przydałaby nam się szafa. Jak wiadomo cena szaf jest zależna zarówno od firmy, w której chcemy ją kupić, od popularności firmy oraz wielkości miasta, w którym się znajduje. Na rynku meblowym jest tyle szaf, że z jednej strony może być problem z wyborem jednej konkretnej, chociaż z drugiej strony większość modeli jest do siebie zbliżona wyglądem i to może stanowić problem.

Szafa na wymiar to dobre rozwiązanie

szafy na wymiar tychyŁatwo jest znaleźć mnóstwo podobnych szaf do siebie, lecz problem robi się, kiedy pragniesz mieć w swoim domu szafę, której nie znajdziesz w każdym pobliskim sklepie meblowym. Widząc grymas na twarzy mojej ukochanej mamie postanowiłam podsunąć inne rozwiązanie. Przecież można zamówić dokładne szafy na wymiar tychy są mniejszym miastem, ale nie mniej urokliwym niż chociażby Kraków. Tychy posiadają swój urok oraz magię. Wracając jednak do tematu, mojej rodzicielce bardzo spodobał się mój pomysł. Usiadłyśmy wraz z tatą w domu i spokojnie zaczęliśmy zastanawiać się, jak miałaby wyglądać szafa w przedpokoju. Zdecydowanie przede wszystkim powinna być praktyczna, funkcjonalna oraz wyróżniać się na tle innych mebli. Problem był taki, że rodzice nie potrafili dogadać się w kwestii koloru. Pomogłam im, stwierdzając, że znajdziemy jakiś kolor pomiędzy. Myślę, że szafy na wymiar to bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą mieć meble według swojego pomysłu. Takie, których nie znajdzie inna osoba w pobliskim sklepie meblowym. Jak wiadomo cena szafy na wymiar będzie wyższa niż w przypadku gdybyśmy kupowali na miejscu, ale czasami jest to jedno z lepszych rozwiązań. Kiedy udaliśmy się  do pana, który zajmuje się u nas robieniem różnorodnych mebli z drewna i okazało się, że specjalista doskonale wiedział, co moja mama pragnie. Po wykonaniu wstępnego szkicu, mama była wręcz zachwycona.

Dodatkowym atutem mebli na zamówienie jest taki, że można pozwolić sobie na swobodę w kwestii wyboru drewna czy mieć możliwość zdecydowania układu półek itp. Myślę, że większość z was się ze mną zgodzi, że jeśli ktoś ma czas oraz może poczekać na zamówienie oraz pragnie mieć meble według własnego pomysłu to jest to idealne rozwiązanie dla niego.