Dlaczego budowa powinna być ogrodzona?

 

Prawo budowlane jest dość restrykcyjne i należy się do niego bezwzględnie stosować, pozwoli to nam nie tylko uniknąć kar finansowych, ale też zapewni nam tak zwany święty spokój, ponieważ ilość wypadków na placu budowy zostanie ograniczone prawie do zera. Poza prawem budowlanym, do stosowania się do wszystkich przepisów skłania nas zdrowy rozsądek, zwłaszcza że spełnienie wszystkich norm nie jest jakoś szczególnie trudne, nie wymaga dużego nakładu finansowego, ani nie pochłania dużo czasu.

Stalowe ogrodzenia budowlane

ogrodzenie budowyJednym z ważniejszych przepisów zawartych w prawie budowlanym, do którego musimy się zastosować, jest ograniczenie możliwości wejścia na plac gdzie odbywają się prace budowlane dla osób nieupoważnionych. Osoby poruszające się po placu budowlanym to wykwalifikowani pracownicy, którzy odbyli niezbędna szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, dzięki czemu wiedzą jak zachowywać się w takich miejscach jak plac budowy. Gorzej jest, gdy na teren gdzie odbywają się prace budowlane dostanie się ktoś z zewnątrz, dlatego cała budowa powinna być ogrodzona. Ogrodzenie tymczasowe budowy nie jest trudne, ani czasochłonne, możemy je wykonać w ciągu kilku godzin. Czas potrzebny na ogrodzenie całej budowy zależny jest przede wszystkim od tego na jak dużym placu odbywa się budowa. Ogrodzenie całej budowy to pierwsze co powinniśmy zrobić, jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac budowlanych. Takie ogrodzenie zapewni nam to, że na budowę nie dostaną się osoby spoza ekipy budowlanej, które mogłyby stworzyć zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla pracowników budowy. Dzięki takiemu ogrodzeniu na plas budowy nie dostaną się również żadne zwierzęta, które także mogłyby stwarzać zagrożenie. Montaż takiego ogrodzenia nie jest trwały, więc po zakończeniu prac można je z łatwością usunąć.

Ogrodzenie potrzebne do zabezpieczenia placu budowy możemy kupić w hurtowniach branżowych lub wypożyczyć. Pierwsze z wymienionych rozwiązań jest dobre dla dużych firm budowlanych, które często używają takich ogrodzeń. Jednak jeśli takie ogrodzenie jest nam potrzebne jednorazowo, to lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie takiego ogrodzenia, ponieważ będzie nas to znacznie mniej kosztować, niż zakup, co pozwoli zredukować koszty budowy.