Detale, które odmienią Twój taras

taras

Przydomowy taras to miejsce, które umożliwią nam wygodny i komfortowy wypoczynek i kontakt z przyrodą. Jak jednak urządzić taras by był on praktyczny i dobrze wyglądał? Jakie drobne dodatki pomogą nam odmienić wygląd tarasu i poprawić jego funkcjonalność? Oto kilka ciekawych rozwiązań o których warto pomyśleć, jeśli chcemy odświeżyć wygląd swojego przydomowego tarasu.

Jak praktycznie urządzić taras?

nowoczesne meble drewnianeTaras jest miejscem w którym wypoczywamy, a co za tym idzie powinien być on urządzony w sposób praktyczny. Ważne jest przede wszystkim to by wybrać odpowiednie meble na taras. Według regiodom.pl obecnie możliwości mamy całkiem sporo, a wśród nich takie jak:

  • meble betonowe,
  • meble drewniane,
  • meble z ratanu,
  • meble plastikowe.

Najpowszechniejsze są meble z plastiku, głównie z racji tego, że takie meble tarasowe są stosunkowo tanie jak i dostępne w wielu kolorach dzięki czemu łatwo je dobrać do swojej aranżacji. Nie są one jednak zbyt wygodne, a jeśli plastik jest kiepskiej jakości dość szybko płowieją i wykrzywiają się, dlatego sprawdzają się one zwykle w przypadku osób, które na tarasie nie spędzają za wiele czasu. Obecnie najpraktyczniejszym rozwiązaniem wydają się być meble drewniane. Są one dość wygodne, a przy tym i odporna na działanie takich niekorzystnych czynników jak wilgoć czy promieniowanie słoneczne. Drewniane meble są zatem trwałe i dobrze się prezentują pod względem estetycznym. Fakt, że dostępne są one w rożnych kolorach i fasonach sprawia, że z łatwością można je dobrać do swojej aranżacji. Pewnym minusem drewnianych mebli jest jednak fakt, że drewno trzeba co jakiś czas oczyszczać i na nowo konserwować by zachować wszystkie jego parametry. Meble ratanowe zasadniczo mają te same zalety co i nowoczesne meble drewniane, przy czym należy zaznaczyć, że gorzej reagują one na wilgoć, która przyspiesza ich niszczenia, dlatego mogą one być wykorzystywane tylko na dobrze zadaszonych tarasach. Meble betonowe to natomiast bardzo praktyczne rozwiązanie, jeśli chodzi o ich trwałość, niestety nie zawsze są one dostatecznie wygodne. Niemniej każde z powyższych rozwiązań ma swoje wady jak i zalety, a co za tym idzie wybór mebli na taras powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami.

Praktyczne dodatki na taras

dodatki na tarasWybór samych mebli to jednak zdecydowanie za mało by taras mógł być naprawdę praktyczny. Należy zatroszczyć się o odpowiednie dodatki, które podniosą komfort wypoczynku na tarasie. Na podstawie ladnydom.pl przede wszystkim warto tutaj pomyśleć o takim rozwiązaniu jakim są poduszki na krzesła ogrodowe. Dobrze dobrane poduszki sprawią, że meble tarasowe będą wygodniejsze, jak i poprawia wygląd samego tarasu. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze poduszek na taras. Po pierwsze ich wymiar, musi on być odpowiednio dobrany do krzeseł, jeśli mamy problem z dostaniem gotowych poduszek na taras warto pomysłem o takim rozwiązaniu jakim są poduszki na wymiar. Poduszki na zamówienie są nie tylko idealnie dopasowane do naszych mebli, ale także mogą mieć dowolna stylistykę. Ciekawa kolorystyka czy grafika na materiale z jakiego zostały wykonane poduszki pozwali nam ożywić aranżacje i nadać jej indywidualnego charaktery. Wybierają materiał na poduszki pamiętajmy o tym, że powinien być on dość gruby i nie powinien on zbytnio pochłaniać wilgoci.

Elementy dekoracyjne na tarasie

donice betonoweJak każda przestrzeń tak i taras potrzebuje dekoracji, które mają mu nadać tego specyficznego klimatu w którym będziemy dobrze się czuli. O jakich rozwiązaniach warto pomyśleć w przypadku trasu? Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednią ilość kwiatów i roślin zielonych. Uprzyjemnią one nam wypoczynek na tarasie i upiększą go. Należy jednak pamiętać, że ważny jest tu nie tylko wybór samych kwiatów, ale także i donic. Ciekawie i estetycznie prezentuję się donice betonowe, przy czym można je jedynie ustawiać na podłodze tarasu. Jeśli donice mają być podwieszone lub też zamontowane na barierkach to będą musiały być one wykonane z plastiku, warto jednak w tym wypadku zwrócić dużo uwagi na jakość plastiku z jakiego są wykonane jak i na ich kolor. Na tarasie bardzo ciekawie prezentują się też oryginalne świeczniki wykonane np. ze starej klatki na ptaki, czy konewki. Same świece także stanowią doskonały element dekoracyjny.

Dekoracje okien a wygląd tarasu

tarasPrzy aranżacji tarasu należy także zwrócić wagę na wygląd okien. Ich wygląd wpłynie na to jak taras będzie się prezentował. Należy zadbać o ty by były one nie tylko czyste, ale także i odpowiednio udekorowane. Jeśli chodzi o aranżacje okien na tarasie to zwykle najlepiej sprawdzają się małe doniczki z kolorowymi kwiatami. Takie drobne dekoracje okien w zupełności wystarczą by ożywić przestrzeń i umożliwić nam pełniejsze jej zagospodarowanie. Dekorując okna na tarasie pamiętajmy jednak o tym by nie wybierać pylących kwiatów, które mogą mocno brudzić szyby i parapet.

Podsumowując tema

Na wygląd i funkcjonalność tarasu przekładają się zarówno te podstawowe rozwiązania jak meble oraz drobne detale o których często zapominamy. Co więcej bardzo często to własnie te pozornie bez znaczenia drobiazgi decydują o tym jaki charakter ma przestrzeń tarasowa.

Dodaj komentarz