Czym serwery różnią się od hostingów?

serwer na hostingu

Początkujący administratorzy sieci internetowych oraz baz danych często mylą ze sobą dwa ważne pojęcia, takie jak hosting danych oraz serwer. Dzisiaj dowiemy się, czym różnią się one od siebie oraz jaka jest między nimi podstawowa różnica i zależność. Pozwoli nam to lepiej poruszać się w przestrzeni internetowej w przyszłych altach.

Serwer jest w stanie oferować hosting

serwer na hostinguWszystko zaczyna się od serwera, czyli od fizycznego urządzenia, które może być zwykłym komputerem, zwykle jednak jest specjalnie przystosowaną maszyną, która wyposażona jest w potężne, wielowątkowe procesory serwerowe i duże ilości pamięci RAM, pozbawiona jest natomiast takich dodatków jak karta graficzna, która nie jest po prostu potrzebna w takiej maszynie. Hostingiem nazywamy więc działanie, którym jest wydzielenie pewnych zasobów takiego serwera, lub jego całości, do nieustannego udostępniania plików i domen w sieci internetowej. Proces ten pozwala nam na efektywne dzielenie się naszymi treściami w internecie, ale tez na budowę firmowych baz danych, co przyczynić się może chociażby do usprawnienia wielu skomplikowanych i złożonych procesów logistycznych. Jeżeli chcemy wybrać odpowiedni serwer na hostingu musimy skupić się w ramach wybranej przez nas maszyny. Im szybszy serwer i więcej jego zasobów pozostaje do naszej dyspozycji, tym szybciej będziemy mogli pobierać dane z serwera oraz udostępniać mu je.

Szybka obsługa naszych treści oraz plików sprawi, że praca będzie wychodziła nam jeszcze sprawniej, niż do tej pory, a użytkownicy, którzy trafią na naszą stronę z polecenia lub z wyszukiwarki, pozostaną tam na dłużej. Jest to o tyle ważne, że w wielu przypadkach pozwala na prowadzenie efektywnego i bezpiecznego biznesu, który może być źródłem naszego utrzymania.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi

Dodaj komentarz