Czym jest projekt unijny?

 

Jeżeli słyszeliśmy o unijnych projektach, w ramach których przyznawane są dotacje i dofinansowania, to zapewne jesteśmy nimi w jakiś sposób zainteresowani. Do projektów może przystąpić każdy, kto spełnia kryteria oraz ukończył osiemnasty rok życia. 

Projekt unijny w kujawsko – pomorskiem

projekty unijne kujawsko pomorskieDzięki unijnym funduszom, cała Polska zyskała zupełnie nowe oblicze. Zmieniło się dosłownie wszystko, od newralgicznej infrastruktury miejskiej, po zwykłe parki i place zabaw. Praktycznie gdzie okiem sięgnąć, tam mamy do czynienia z dofinansowaniami, z projektów unijnych. W naszym województwie, projekty unijne przyniosły wymierne skutki, zarówno dla miast, jak i dla mieszkańców. Skorzystali na nich wszyscy, a co najbardziej pocieszające, będziemy mogli korzystać z nich w dalszym ciągu. Wszystko dzięki temu, że kujawsko – pomorskie jest jednym z liderów w efektywnym wykorzystaniu środków unijnych. Zatem jeśli zainteresowały nas projekty unijne kujawsko pomorskie jest regionem, w którym możemy je łatwo uzyskać. Wbrew stereotypom, które szerzą ludzie niezorientowani w temacie, nie trzeba robić dużo. Wystarczy zgłosić akces do projektu i systematycznie pokonywać każdy z jego etapów. Co oczywiście nie jest trudne przy założeniu, ze jesteśmy sumienni, systematyczni i nie brak nam ambicji w dążeniu do wytyczonych celów. Szacuje się, że każdy projekt kończy niemalże osiemdziesiąt procent uczestników, zatem jest to bardzo duży odsetek. Nie kończą projektów jedynie ci, którzy nie potrafią się dostosować do reguł projektu i brak im motywacji.

Z projektów unijnych może korzystać każdy. Zarówno miasta, jak i statystyczny Kowalski. Unii zależy, by kraje członkowskie ciągle się rozwijały i żeby w parze z tym rozwojem szedł dobrobyt ich obywateli. Co zresztą jest słuszna i sprawdzającą się strategią.