Coraz więcej sklepów wysyła towar do Niemiec

Coraz więcej firm, które jeszcze do niedawna prowadziły swoje sklepy stacjonarne, przenoszą swoją działalność do internetu. Sprzedaż internetowa jest o wiele bardziej opłacalna, bo wiąże się z niższymi kosztami prowadzenia działalności. Po drugie – można mieć klientów z całego świata i nie jest się ograniczonym terytorialnie. Klientami polskich sklepów internetowych coraz częściej są obywatele Niemiec. Jak pokazują statystyki sklepów internetowych to właśnie z tego kraju ich strony mają najwięcej odwiedzających.

Sklepy internetowe wysyłają towar przesyłką kurierską

busy do niemiec częstochowaNasze polskie produkty sprzedawane przez internet cieszą się ogromną popularnością na zachodzie naszego kontynentu. Dla Niemców czy Francuzów nasze ceny są bardzo atrakcyjne, bo jakby nie patrzeć są kilkukrotnie niższe od cen w tamtejszych sklepach. Co więcej – każdy klient z zagranicy zamawia większą partię produktów, żeby opłaciło się pokrycie kosztów ich wysyłki. A nasze sklepy internetowe nadają przesyłki do Niemiec ze Stalowej Woli, bo tam znajduje się punkt odbioru paczek najtańszej z firm kurierskich. Przesyłkę za granicę można nadać z dowolnego miasta w Polsce, ale i tak trafi ona do centrum logistycznego w Stalowej Woli skąd jeszcze tego samego dnia zostanie zawieziona na lotnisko. Jeśli wysyłana do Niemiec lub innego kraju w Europie paczka waży do dziesięciu kilogramów to koszt jej wysłania sięga nawet czterystu złotych. Wiadomo, że dla zagranicznych klientów jest to dodatkowy koszt, ale i tak coraz chętniej zamawiają oni rzeczy w naszych sklepach. Większość sklepów działających online ma podpisane umowy ze wspomnianą firmą kurierską ze Stalowej Woli. Taka umowa gwarantuje stałą cenę oraz dodatkowe rabaty w przypadku, gdy nadaje się większą ilość takich przesyłek. A przecież wiadomo, że wysyłki za granicę realizowane są w większości sklepów dwa razy w tygodniu.

Przedsiębiorcy, którzy mają możliwość sprzedawania swoich produktów przez internet, przenoszą się z całą działalnością do sieci. Jest to dużo tańsze i wygodniejsze a poza tym o wiele łatwiej jest zdobyć klientów zagranicznych. Sprzedaż prowadzona przez internet jest nieograniczona. Towar można wysłać przesyłką kurierską do każdego kraju na świecie, więc przedsiębiorcy chętnie z tego rozwiązania korzystają.

Najnowsze informacje na https://www.optimabus.pl