Co wybrać na podłogę, drewno czy panele?

Mniej więcej rok temu kupiłam z mężem mieszkanie i głównie ja urządzałam je. Każdy z wyborów odnośnie urządzania był dla mnie istotny, bardzo długo z mężem zdecydowaliśmy się na panele ze średniej półki cenowej. Początkowo byliśmy z nich zadowoleni jednak po mniej więcej roku zaczęliśmy zastanawiać się czy był to dobry wybór. Myślę, że dziś inaczej byśmy wybrali. 

Dlaczego podłoga z drewna lakierowanego jest lepsza?

lakierowane podłogi tarkettZauważyliśmy, że w niektórych miejscach mamy odpryski, szalę jednak przeważyła jedna sytuacja, gdy zostawiłam mopa do mycia podłóg na panelach i po niedługiej chwili mąż go zabrać i w jednym miejscu pojawiła się dość duża wypukłość spowodowana wilgocią. Byliśmy tym bardzo zaskoczeni. Dziś wybierając podłogę zdecydowałabym się na lakierowane podłogi tarkett, które są zdecydowanie bardziej trwałe niż panele. Dzięki lakierowaniu są one dużo lepiej zabezpieczone przed wodą i wilgocią niż zwykłe panele. Myślę, że gdybyśmy mieli taką sytuacje i lakierowaną podłogę tarkett nie mielibyśmy takich problemów. Wybór takiej drewnianej podłogi jest równie szeroki co paneli, można wybrać ją w różnych odcieniach i kolorach, a także można znaleźć różne kształty i różny sposób można je układać. Ich cena jest podobna do ceny paneli, średniej lub wyższej klasy. A różnica w ich jakości jest znacznie lepsza niż paneli. Są one bardziej trwałe i będą wyglądać dużo lepiej znacznie dłużej niż panele. Jest to ważna cecha, ponieważ kładzenie podłogi w momencie gdy mamy już wyposażone jest dość problematyczne. Trzeba wówczas przenosić wszystkie meble z pokoju do pokoju, później je odnosić i ustawiać ponownie. A niestety takie meble są często bardzo ciężkie i do większości z nich trzeba prosić kogo znajomego czy z rodziny do pomocy. Kładąc od razu lakierowaną podłogę tarkett nie będziemy mieć takiego problemu, ponieważ są to podłogi zakładane na wiele lat.

Decydując się na wybór podłogi warto przeanalizować czego oczekujemy od niej. Jeżeli zależy nam na trwałym rozwiązaniu jednym z lepszych wyborów będzie podłoga drewniana lakierowana. Jest ona zdecydowanie bardziej odporna niż zwykłe panele, a jej wybór jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, pasującego do wystroju mieszkania jakie planuje wykonać lub już ma dany wystrój.