Ciekawe zabawki interaktywne

Dzieci z natury lubią się bawić i w taki sposób się uczą, odkrywając nieznany świat. Rolą rodziców jest pomaganie im w rozwoju, który jest naturalnym procesem i dostarczanie coraz to nowych bodźców do nowych zabaw.

Jakimi zabawkami lubią się bawić chłopcy?

zabawki interaktywne dla chłopcówNowo narodzone dziecko nie potrzebuje jeszcze zabawek, bo niewiele widzi i nie potrafi skoordynować swoich ruchów. Im ma więcej miesięcy, tym bardziej staje się ciekawe otoczenia, bo wyostrza się mu wzrok i zaczyna dostrzegać barwy. Największą frajdę zaczynają mu sprawiać zabawki, kiedy zaczyna raczkować i siadać. Wtedy zabawki interaktywne dla chłopców są niesamowicie ciekawe, bo wydają różne dźwięki, są kolorowe i często też mówią. Najpopularniejsze są interaktywne misie, bo są miękkie i mają kolorowe łapki, które po naciśnięciu zachęcają malucha do interakcji. Zabawkę dla chłopca przede wszystkim trzeba dopasować do wieku, gdyż tylko wtedy będzie dla niego bezpieczna i będzie go zachęcać do rozwoju. Mogą to być przeróżne pudełka, czy stoliki z kolorowymi klockami, które się wrzuca w odpowiednie otwory, a przy okazji wydają różne dźwięki, które sygnalizują, czy dziecko wykonało dobrze zadanie, czy nie. Dobra zabawka powinna uczyć dziecko koncentracji, myślenia i w późniejszym etapie także analizowania. Dla najmłodszych dzieci są dostępne chodziki z wieloma funkcjami, które przyciągają uwagę malucha i zachęcają do dalszej zabawy. Dzieci lubią się bawić pod opieką rodziców, gdyż takiemu maluchowi być może trzeba będzie pomóc.

Tak naprawdę w początkowym okresie rozwojowym i chłopcy i dziewczynki lubią się bawić takimi samymi zabawkami. Dopiero później kształtują się preferencje charakterystyczne dla konkretnej płci. Jeżeli chcemy kupić sprawdzoną zabawkę interaktywną, to najlepiej jej szukać w internecie.